
Ga ik wel of niet maandelijks beleggen?
Ga ik wel of niet maandelijks beleggen? Het zijn gekke tijden, onlangs werd tóch mijn contract met 1 jaar verlengd en dus heb ik werk t/m eind april 2021.
Ga ik wel of niet maandelijks beleggen?
Ga ik wel of niet maandelijks beleggen? Er zijn nog steeds meerdere doelen die ik graag wil behalen. Maar nu ik de zekerheid heb op nog 1 jaar werk, kon ik echt beslissingen gaan nemen en dat heb ik dus ook gedaan!
Leestip: Sparen om je droom te vervullen!
Zo was er ook de vraag; ga ik wel of niet maandelijks beleggen? Als mijn contract niet verlengd zou zijn, zou ik dat niet gedaan hebben. Maar nu mijn contract wél verlengd is, vind ik het een mooie kans om dus maandelijks te gaan beleggen om zo een mooi potje op te bouwen. Ik doe dit alleen met geld wat ik een hele lange tijd wil en kan missen. Voor mijn gevoel krijg ik nu de kans om dit te gaan doen door mijn verlenging. Daarnaast blijf ik ook maandelijks geld reserveren om te investeren. Zo heb ik dubbel op! Want geld wat ik investeer ik crowdfunding projecten betaald zich ook weer direct maandelijks terug waardoor ik (tijdelijk) hogere maandelijkse inkomsten heb.
Hoe het er nu voor staat met mijn crowdfunding projecten kunnen jullie later deze week lezen.
Wat is nu mijn plan? Komende maand wil ik in elk geval weer 2 aankopen doen van VWRL. Dat maakt dat ik dan in totaal op 5x VWRL sta. Dit ga ik pas doen wanneer mijn salaris gestort is. Maar ik heb dit wel alvast meegenomen in mijn ongeveer berekening van wat ik uit kan geven deze maand.
Op dit moment staat mijn portefeuille er helemaal niet eens zo slecht voor, zelfs in de plus! Ik begon in augustus 2019 met 1 aankoop VWRL. Die kocht ik voor 75,82 euro. Daarna kakte de beurs vorige maand gigantisch in en kocht ik op 23 maart 2020 2x VWRL voor 59,46 euro per stuk. Op moment van het schrijven van dit artikel staat mijn portefeuille in totaal op 201,27 euro. Dat is 7,16 euro in de plus.
Dit zegt natuurlijk niks, omdat het elk moment weer kan veranderen, maar ik vind het wel leuk om dit een beetje bij te houden, dus ik kijk meerdere keren per week wel even hoe ik er op dat moment voor sta. Ook toen ik nog dik in het rood stond, bleef ik gewoon kalm en dat is fijn om te merken. Zo weet ik dus dat beleggen voor mij wel weggelegd is. Aangezien dat rode getalletje maar een momentopname is en niet definitief, tenzij je gaat verkopen. Maar dat is nou juist precies wat je níét moet doen in een crisis.
Leestip: Denk in mogelijkheden, alles is mogelijk!
Hoe gaat het bij jou met beleggen? Sta jij erg in het rood? Kocht je ook extra bij of deed je gewoon je normale aankopen?
Voor welk bedrag wil je maandelijks gaan inleggen? Heb je dat al besloten?
Gaat dat bedrag dan ‘af’ van wat je normaal gesproken zou sparen voor je buffer of het aflossen van je persoonlijke lening?
Ik probeer even een beeld te krijgen van hoe je dat gaat aanpakken. Ik zou bij mezelf niet opeens 70 Euro in de maand kunnen vrijmaken voor beleggen, omdat het ten koste zou gaan van andere belangrijkere doelen op dit moment zeg maar. Ben benieuwd!
Ik heb besloten dat ik niet voor een vast bedrag ga inleggen. Eerst wilde ik komende maand 2 aandelen kopen, maar toen waren ze nog 65 euro per stuk. Nu alweer 70. Dat wordt me teveel. Dus ipv 2 word het er denk ik toch 1, tenzij de prijs over 2 weken weer ineens gezakt is. Ik ga per maand beslissen hoeveel ik eraan uit wil geven op dat moment.
Het bedrag gaat nergens vanaf, want ik had niet meer gerekend op salaris. En dus ook nog geen verdeling gemaakt van wat ik ermee zou gaan doen. Dat bekijk ik steeds opnieuw per contract en per nieuw jaar. Ik had niet echt een vaste verdeling van spaarbedragen. Behalve vanaf afgelopen dec voor vakantie. Bevalt me echt wel goed en daarom wil ik vanaf nu meer vaste bedragen voor vaste doelen gaan sparen. En dus kijk ik nu naar een indeling daarvoor t/m dec dit jaar. In januari beslis ik dan opnieuw hoe ik het wil verdelen voor de 4 maanden dan mijn contract loopt in 2021. Te ver vooruit kijken kan niet als je geen vast contract hebt. Dan zou ik mijn neus te hard stoten als het niet verlengd zou worden, omdat ik dan op geld zou rekenen wat ik niet meer zou krijgen.
Zoals de stand nu is denk ik rond de 140-150 euro per maand. Immers ze wil twee aandelen kopen per maand a 70 euro per stuk.
Ik snap dat je wilt beleggen, zeker met de dip die we hebben gehad, maar toch blijf ik erbij (ook na mijn eerdere lange epistel 😉 ) dat je potjes vullen denk ik beter zal zijn. Een jaarcontract is heel fijn natuurlijk, maar een jaar is zo voorbij! Ik verwacht namelijk niet dat de beurs over een jaar al diepgroen zal zijn (sterker nog, ik verwacht een daling als de Q1/Q2 cijfers worden gepresenteerd) en je dus met winst je geld weer “uit” de beurs kan halen als je toch dit geld nodig hebt.
De vorige keer gaf je aan dat je je er wel comfortabel bij voelt en dan moet je het zeker wel doen, als je er maar goed over nagedacht hebt! Het bedrag is nu namelijk nog laag wat je in rook ziet opgaan, maar als het bedrag groter wordt, worden de bedragen ook groter en kan het misschien toch effect op je gaan krijgen. Ook ik ben niet immuun voor de rode cijfers die ik sommige dagen voorbij zag komen dan slik je toch wel even.
Ik heb nergens geschreven dat ik PER MAAND 2 aandelen wil kopen. Ik schreef: komende maand 😉
Ik denk altijd overal goed over na, dus geen zorgen! 🙂 Fijn weekend!
Ah,
Ik heb de maandelijkse aankoop en deze maand 2 aandelen met elkaar gecombineerd! Excuus!
Ah dus zo kwam je erop! Geeft niet 😉 Soms lees je net ff wat anders dan er staat, heb ik ook wel eens!
Ik zal wel heel dom lijken ,maar waar staat de afkorting VWRL voor?
Met dank en groeten.
Voluit is de naam: Vanguard FTSE All-World UCITS ETF. Daarin worden dus ook al afkortingen gebruikt. Maar het is gewoon een indexfonds met wereldwijd verspreidde grote bedrijven erin. Kort uitgelegd. Niks doms aan hoor! Als je dit indexfonds niet kent, kun je het ook niet weten.