
Hoe kom ik rond met mijn weekgeld
Hoe kom ik rond met mijn weekgeld is wat ik jullie vandaag ga vertellen. Met mijn weekgeld bedoel ik dan mijn boodschappengeld. Dat is 30 euro per week op dit moment.
Hoe kom ik rond met mijn weekgeld?
Veel mensen vragen zich soms wel eens af; hoe kom ik rond met mijn weekgeld? Sommigen omdat ze zichzelf de uitdaging gegeven hebben met weinig rond te komen en anderen omdat het moet, want ze hebben niet meer.
Leestip: In crisistijd geld anders uitgeven?
Zelf vind ik het zonde om heel veel geld uit te geven aan boodschappen. Natuurlijk moet je goed eten en niet bezuinigen op je gezondheid, maar het is ook niet nodig om te overdrijven en idioot veel te kopen. Ik ben een eenpersoonshuishouden, dat moet ik erbij zeggen. Dat werkt natuurlijk alweer anders dan wanneer je kinderen hebt. Want die kosten nou eenmaal geld 😉
De dingen waarop ik het meeste geld bespaar is vooral; ik koop geen vlees, het enige wat ik soms aan vlees koop ik kipballetjes van de Ikea. En dan ook gelijk een goede voorraad, zodat ik het liefst maar 1x per jaar hoef te kopen, dat scheelt weer wat kilometers naar de Ikea rijden. Vlees vervangers heb ik in de vriezer liggen, die koop ik alleen als ze in de aanbieding zijn. En natuurlijk liggen er ook gewoon kroketten in mijn vriezer. Maar geen vlees kopen scheelt gewoon heel veel geld. Wat ik daarvoor in de plaats eet? Niks. Ik eet gewoon mijn eten zonder vlees of vervanger. Dus net een iets voller bord dan iemand die wel vlees eet denk ik dan.
Daarnaast koop ik ook geen frisdrank. Ook dat scheelt bakken met geld. Vroeger dronk ik het wel maar toen wij thuis krap in het geld kwamen te zitten ging mijn moeder over naar Lidl huismerk frisdrank en toen dronk ik dat een hele tijd. Ook niks mis mee en een stuk goedkoper, maar nog steeds kost het een hoop geld. Zeker omdat ik het dagelijks dronk. Uiteindelijk heb ik het afgebouwd naar 1 glas per dag, daarna alleen het weekend en daarna stopte ik er helemaal mee. Nu heb ik er geen behoefte meer aan. Wel koop ik soms appelsap of verse jus, maar ook dat drink ik bijna nooit. Ik drink voornamelijk water en thee.
Aanbiedingen
Verder let ik heel bewust op aanbiedingen. Ik heb overal mijn vaste merken van, soms is dat een huismerk en soms een a-merk. Maar wanneer mijn vaste merken in de aanbieding zijn. En dan bedoel ik ook een góéde aanbieding, zoals bijvoorbeeld de tweede gratis, dan maak ik daar gebruik van en sla ik de houdbare dingen in.
Zo koop ik dingen als wc papier, deodorant, shampoo of douchegel nooit voor de volle mep, maar altijd alleen maar in de aanbieding. Ik kan vrij goed inschatten hoe lang ik nog met het restant thuis kan doen. En daarom weet ik ook wanneer ik van een aanbieding gebruik maak en wanneer niet. Want ja ik sla ze ook over.
Wat fruit betreft ontvang ik nog weleens wat via mijn moeder. Haar vriend heeft namelijk allerlei fruit in zijn tuin groeien wat zij met zijn 2en niet op krijgen. En dus wordt er uitgedeeld. Daarnaast koop ik ook mijn beetje fruit wat ik wel in de supermarkt koop, meestal in de aanbieding. Of ik zoek iets goedkoops uit wat in het seizoen is.
Leestip: Wat ga je doen na je pensioen?
Dan het brood, dat is niet zo duur en wordt gewoon bij de supermarkt gekocht. Qua beleg varieer ik niet zoveel, dat is meestal gewoon kaas. En dan niet een hele plak op 1 broodje die ik toch dubbel klap, maar gewoon 1 stukje wat er precies tussen past wanneer je het dubbelklapt. Dat is meer dan genoeg. Boter eet ik niet, dus ook daar geef ik geen geld aan uit. Wel haal ik heel soms roomboter, de goedkoopste ongezouten versie die er is, voor als ik een keer luxere broodjes uit de oven eet. Ik vind het heerlijk om een broodje uit de oven te eten met alleen roomboter erop. Maar dit doe ik niet te vaak. Zo ook haal ik dan soms een zak pistoletjes voor in de vriezer, zodat ik altijd een luxe broodje in huis heb.
Boodschappenlijstje
Wat ik vooral doe is eerst mijn basisdingen op het lijstje schrijven die ik die week wil kopen, want ik haal alleen boodschappen met mijn lijstje erbij. Ik kom dus ook niet in de gangpaden waar ik niks te zoeken heb. En als ik toch door een gangpad moet lopen waar ik niet hoef te wezen om ergens te komen waar ik wél moet zijn, kies ik een pad uit die ik niet interessant vind, zoals bijvoorbeeld het pad met alcohol. Want dat drink ik niet.
Maar terug naar het boodschappenlijstje. Ik zet dus eerst alle basisdingen erop, dan reken ik grofweg uit wat dat kost, dat zet ik erachter. Bijvoorbeeld een banaan kost nog geen euro, maar ik schrijf er dan achter 1 euro. Ik rond alles af op hele euro’s. Ik weet altijd wel ongeveer wat iets kost. En mocht je dan ergens een beetje mis gokken, dan vangt dat het wel weer op bij waar je goed gegokt hebt. Stel iets kost 2,50, dan schrijf ik dus 3 euro op mijn lijstje.
Als ik dan het totaal opgeteld heb van de dingen die ik die week écht nodig heb, kijk ik hoeveel ruimte er nog over is voor aanbiedingen/ voorraad/ extra aankopen. En dan zet ik er dingen bij op het lijstje die in die categorie vallen. Ook daarmee zet ik er weer een prijs achter. Mocht je het nou écht niet weten kun je ook op je site van je supermarkt kijken. Uiteindelijk heb ik het geleerd door altijd mijn bonnetje mee te nemen en thuis te bekijken wat alles gekost heeft. Daardoor kan ik alles nu vrij goed inschatten en kan ik ook snel zien of iets duurder geworden is.
Dit zijn de dingen die ik dus doe om mijn boodschappen betaalbaar te houden. Het draait grotendeels om keuzes maken. Hoe vaker je dat doet, hoe beter je daarin wordt. Veel of luxe boodschappen kopen maakt mij niet gelukkig en daarom doe ik dat dus ook niet.
Klein detail; ik heb apart nog een ‘extra’ potje waaruit ik dingen betaal die ik bijna nooit nodig heb zoals shampoo, deodorant (koop ik zelden omdat ik in bulk koop), wc papier, dagcrème, tandpasta en zo. Hier gaat op dit moment 10 euro per maand naartoe en soms een extra bedrag.
Wat koken betreft maak ik ook vaak maaltijden waar ik 2 of 3x van kan eten, daardoor ben ik met boodschappen doen vaak ook goedkoper uit dan wanneer je echt elke 7 dagen van de week iets anders wilt eten. Ook eet ik heel soms bij mijn oma. En als ik dat doe, dan maakt ze altijd een beetje extra zodat ik voor nog 1x avondeten extra mee naar huis kan nemen. Maar dit is niet op maandelijkse basis. Mijn ‘avondeten’ eet ik trouwens altijd tussen de middag. Ik heb het gewoon nét iets anders verdeeld over de dag dan de gemiddelde Nederlander.
Leestip: Boodschappen budget omhoog!
Hoe hou jij jouw boodschappen betaalbaar? Wat is jouw weekbudget en ben je daar tevreden over of niet? Zelf overweeg ik nog of ik er nog 5 euro per week bij ga doen, of niet.
Wat leuk om te lezen hoe je dat doet.
Ons weekbudget is 75 euro voor 2 personen. Dat is niet alleen voor eten en drinken maar ook voor de andere benodigdheden uit de supermarkt. Ik wil dit bedrag graag nog omlaag brengen omdat ons inkomen achteruit gaat komende jaren. Man is zijn baan al kwijt en ik binnenkort ook. Wij moeten nog een aantal jaren overbruggen tot ons pensioen. En ik wil toch graag blijven sparen en beleggen dus zoek ik mogelijkheden om overal wat minder aan uit te geven 🙂
Dat is ook netjes. Goed dat je daar nu al mee bezig bent, dan kun je ook rustig kijken naar welke dingen voor jou fijn werken. Succes ermee! Dat gaat jullie vast wel lukken, jullie zijn erg bewust zo te lezen!
Wat herkenbaar, dat schrijven van de prijs achter elk artikel en het afronden naar boven! Ik moet wel bekennen dat in de loop van de tijd ik dit weer een beetje los heb gelaten. Goede reminder om het weer consequent te gaan doen dus!
Ha leuk om te lezen dat ik niet de enige ben die dat doet! Ik doe dit al jaren. Vind het zo fijn werken. Leuk om te lezen dat je het ook weer wilt gaan invoeren.
Knap hoor dat je dat red. Dat is hier in huis helaas niet het geval. Ook geen eenpersoonshuishouden, maar dan nog, wij houden wel van vlees hier thuis 🙂 En ja dat is duur. Maar voor ons elke euro waard!
Met je frisdrank ben ik het overigens wel eens. Koffie, thee, water is wat hier in huis gedronken wordt overdag. En natuurlijk een wijntje/bier/whiskey voor de avonden ;).
Je kunt in dat geval natuurlijk wel afgeprijsd vlees kopen en in de vriezer gooien! Dan bespaar je vaak ook nog een leuk bedrag.
Alcohol komt er hier niet in. Gore troep, haha. Ik vind alles wat ik daarvan ooit geproefd heb vies, dus dat scheelt een hoop geld! Inmiddels vind ik het ook gewoon niet meer nodig. Het is niet erg om het vies re vinden. Alcohol past gewoon niet bij mij.
Wat leuk om te lezen hoe je het waar aan uitgeeft en waarom. Wij zijn hier met 4 man en ik heb 100 euro per week ervoor gereserveerd. De ene week houden we over, de andere week moet er wat extra bij. Dat kan gelukkig ook. Vandaag hebben we weer boodschappen gedaan, 84 bij de lidl en toch 50 bij de appie. We hadden “het geluk” dat de koffie, wasmiddel, kaas, wc papier en vlees allemaal op was. Dus ja, dan tikt het enorm aan! We eten allemaal vlees, voor mij hoeft het niet, maar heb met meer mensen rekening te houden. We hebben 1 puber van bijna 15 die ons de oren van de kop (vr)eet en 1 van 21 die ook aardig wat lust. Ze kopen ook heus zelf wel lekkers van hun eigen geld als ze daar zin in hebben. Wij halen de basis en voor het weekend wat lekkers en op is op. Is de kaas op woensdag al op? Doe maar wat anders op je brood.
En wat lekker dat je tussen de middag al warmt eet! Lijkt mij ook zo fijn om dat te kunnen doen binnen het leven wat je leidt! Tijdens vakanties ( in het buitenland ) “lunchen” wij ook vaak rond 2 uur en vinden we heerlijk…lekker warm of een goede salade. Maarja, mijn baas ziet me aankomen; ik ga even lunchen hoor, ben om half 3 weer terug 😉
Netjes voor 4 mensen! Haha ja soms heb je dat. Heel soms pak ik ook wel eens wat geld van de week erna. Dan heb ik die week gewoon iets minder. Maar dat is de laatste tijd niet meer nodig geweest gelukkig.
Leuk om te lezen hoe jullie het doen!
Haha ja met mijn baan kan ik natuurlijk gewoon thuis lunchen. Sommige mensen nemen het trouwens mee naar hun werk en warmen het daar op (in de magnetron of oven als die er is).
Wij (2 pers) geven per maand €300 tot €350 uit per maand. Dit is incl. verzorgingsproducten/wc papier/afwasmiddel etc. Wij kiezen er bewust voor om alle boodschappen bij de natuurwinkel te halen: biologisch en groenten en fruit binnen 30km geteeld. Dus in de winter is dat inderdaad minder variatie dan in de zomer. Maar dat vinden wij niet erg. Ook eten we geen vlees, dat scheelt heel veel in de kosten inderdaad. En af en toe krijgen we een wat groente of fruit uit de groentetuin van m’n vader mee. Wel knap dat je van €120 per maand rond kan komen.
Zo dat is een heel ander bedrag dan wat ik uitgeef! Maar natuurwinkels zijn ook niet goedkoop. Fijn dat jullie soms groente/ fruit uit je vaders tuin krijgen, is wel echt een voordeel he, (een van je) ouders met zo’n eetbare tuin!
Ik heb mijn 2 kids gemiddeld 4 dagen in de week en ik heb een weekbudget van ongeveer €55 voor de boodschappen. De ene keer hou ik over en de andere keer zit ik er €5 over heen. Mijn maandbudget is €250, maar daar gaat 1 HelloFresh box per maand van af (ik heb regelmatig korting dus ik betaal niet de volle €40) We eten verder niet alle dagen vlees, ik ben in de overstap naar meer biologisch, frisdrank en alcohol word amper gedronken, er wordt af en toe gesnoept. De basis is simpel en gezond, hier en daar koop ik eens iets extra’s zoals bolletjesvla, omdat de kids dat lekker vinden. Veel dingen koop ik in de actie, vaak is dat 1+1 actie. Dan koop ik wat meer in, waardoor ik op lange termijn goedkoper uit ben. Shampoo en andere verzorging betaal ik uit een ander potje, maar ook die koop ik in 1+1 actie. En ook daar ben ik in de overstap dat het beter voor het milieu is. Maar over het algemeen ben ik niet veel duurder uit doordat ik biologisch en milieubewuster inkoop. Je moet alleen even de acties in de gaten houden.
Wauw wat een mooi budget voor 4 personen, netjes! Wat is voor jou het voordeel van zo’n box? Dat je dan niet na hoeft te denken over wat je gaat eten, of een andere reden?
Leuk om je verhaal te lezen over hoe je het aanpakt! Ik ben ook dol op de 1 + 1 gratis aanbiedingen (mits ik het gebruik/ nodig heb natuurlijk).