
Ik ga een e-book maken
Ja jullie lezen het goed, ik ga een e-book maken. Waar dat e-book precies over zal gaan vertel ik jullie uitgebreid in dit artikel en ik vraag suggesties aan jullie!
Ik ga een e-book maken
Vroeger als kind riep ik al dat ik schrijfster wilde worden/ boeken wilde schrijven, dus; ik ga een e-book maken! Vroeger wist ik nooit wat ik wilde worden, maar een van de dingen die ik geroepen heb (en trust me, dat was een hele lijst beroepen!) was schrijfster. Dat werd meteen de grond in getrapt; daar kun je toch niks mee verdienen! Hoe ga je dan je rekeningen betalen? Dus als kind laat je dat idee dan maar varen. En zo ging dat met meer beroepen die ik destijds noemde wat mij leuk leek.
Leestip: Favoriete producten april 2024!
Vroeger was er natuurlijk ook een stuk minder mogelijk, maar sinds de komst van het internet is er zoveel meer mogelijk en zijn er weer zoveel nieuwe beroepen ontstaan. Wat vroeger onmogelijk leek is nu soms bijna de norm. Waar het vroeger maar de vraag was of een uitgever jouw boek wel wílde uitbrengen en je eerst tig keer afgewezen werd kun je nu heel gemakkelijk een e-book maken en zelf verkopen. Super fijn! Want zo kunnen veel meer mensen geld verdienen met iets waar hun hart ligt.
Nu gaat mijn blog natuurlijk over alles wat met geld te maken heeft en zelf ben ik ook dol op geld. Dat is vroeger wel anders geweest. Geld kon mij soms behoorlijk frustreren. Ook zijn er vele jaren geweest waarin wij weinig geld hadden en ik dus vaak nee te horen kreeg. Mijn moeder zat toen behoorlijk krap en leende geld bij haar ouders. Op zich niks mis mee, want als je altijd maar ja hoort, krijg je denk ik minder snel het besef van de waarde van geld. En dat er voor sommige dingen gewoon teveel geld gevraagd wordt. Soms zijn het bedragen die je er gewoon niet voor over hebt.
Maar als we terug gaan naar de basis, dan kun je zoveel bereiken als dat maar goed zit. Daarom wil ik een e-book schrijven met de basis van geld en hiermee ervoor zorgen dat mensen geld weer leuk gaan vinden. Daarom had ik als titel in mijn hoofd ‘weer verliefd op je geld’. Als ik zo de beknopte omschrijving geef van waar ik mijn e-book over wil laten gaan, ben ik heel benieuwd; wat willen jullie in zo’n e-book terug lezen? Hoeveel zou je ervoor over hebben? Als je zoekt naar dat soort informatie welke zoekwoorden gebruik je dan?
Als jullie deze vragen in de reacties zouden willen beantwoorden zou ik dat heel fijn vinden! Ook als je zelf wél al een goede geldbasis hebt, dan juist is het voor mij interessant om te weten wat jullie vinden dat daartoe behoort. Natuurlijk heb ik zelf al meerdere dingen uitgedacht en op papier gezet qua onderwerpen. Zo wil ik bijvoorbeeld ook tips om te sparen toevoegen. En tips voor sidehustles, want ik wil natuurlijk bereiken dat iedereen uiteindelijk kan gaan sparen en geld overhoudt. Dat maakt je leven zoveel leuker en fijner en minder stressvol!
Leestip: Al 16 euro gedoneerd!
Wat moet er in zo’n soort e-book staan als hierboven omschreven wil jij het kopen? Welke onderwerpen mogen écht niet ontbreken? Laat het weten in de reacties! Graag voor eind mei 2024! Op een later moment zal ik jullie laten weten welke dingen er terug gaan komen in mijn e-book. Ik wil het niet té uitgebreid maken en té gedetailleerd omdat ik er uiteindelijk ook een cursus over wil gaan maken waarin dus dieper op de details ingegaan wordt.
Wat een leuk idee om een e-book te gaan maken en verkopen. Ikzelf ben niet van de e-books, maar heel af en toe als er 1 gratis wordt weggegeven en het onderwerp interesseert me, vraag ik hem aan.
De meeste e-books vallen mij persoonlijk tegen, omdat ik al heel veel weet over geld. Ik denk dat het belangrijk is om hem niet te uitgebreid te willen maken, maar je specialiseert in bijvoorbeeld waar jij goed in bent en waar je echt geld mee kan besparen/sparen. De meest voor de hand liggende tips zou ik niet gaan benoemen, die worden in alle, met alle respect, weekbladen wel een keer genoemd. Richt je op een bepaald publiek; wie wil je bereiken; jongeren, mensen met een laag inkomen, middeninkomens, hogere segment.
Wie wordt je doelgroep
Wat wil je ze meegeven, dus waar ben jij goed in, wat heeft jou al flink wat extra geld opgeleverd.
Ben benieuwd welke tips je gaat krijgen. Succes alvast, leuk idee!
Dankjewel! En bedankt voor het meedenken! Daar kan ik wel wat mee. Ik herken wel wat je zegt inderdaad, het meeste weet ik ook al. Niet arrogant bedoeld uiteraard. Maar ik heb al jarenlang zoveel over dit onderwerp gelezen. En heb natuurlijk zelf al diverse dingen uitgeprobeerd. Inmiddels weet ik dus idd ook wat voor mij goed gewerkt heeft (en nog steeds werkt). Ik richt me vooral op mensen die nog niet zoveel weten over geld/ zich er nooit eerder mee bezig gehouden hebben. En die nu dus hun financiën op orde willen krijgen, willen gaan sparen en eventueel ook investeren/ beleggen. Ik vermoed dat dat veelal jonge mensen zullen zijn, maar er zijn natuurlijk ook uitzonderingen. Bijvoorbeeld mensen die gescheiden zijn waarvan voorheen altijd de partner de financiën deed, maar die het nu zelf moeten gaan doen, om maar iets te noemen.
Ik ben ook heel benieuwd naar alle tips die nog gaan komen!
Misschien teleurstellend voor je maar er zijn al zo verschrikkelijk veel (e)-boeken over het onderwerp geld.
Hierdoor zal er dus nauwelijks vraag zijn naar jouw toekomstig e-book. Je gaat er dan voor heel weinig inkomsten veel tijd en energie instoppen. Zelfs als je het voor niets aanbied zal de belangstelling nihil zijn.
Ik denk dat een min of meer betaald bijbaantje je met dezelfde tijdsinvestering je 30 tot 50 keer meer zal opleveren.
We zullen zien.