
Mijn 2e e-book is in de maak!
Vandaag kan ik jullie vertellen; mijn 2e e-book is in de maak! Het eerste is nog niet eens gelanceerd of mijn tweede e-book wordt al gemaakt.
Mijn 2e e-book is in de maak!
Mijn eerste e-book is nog geen feit of mijn 2e e-book is al in de maak! Ik wist namelijk al een hele lange tijd welke 2 producten ik als eerste wilde gaan maken en uitbrengen. Dus dat maakt het dan natuurlijk extra makkelijk om al gelijk te starten met het maken van mijn 2e product. Wanneer je begint met je eerste product zit je zo lekker in de flow. Dat had ik tenminste. Dat ik gelijk door wilde met het maken van mijn 2e product. Plus ik heb op dit moment de tijd om het te maken en dat is ook belangrijk. Na mijn vakantie start ik alweer met een cursus waardoor die tijd er niet zal zijn.
Leestip: Afspraak is ingepland!
Ik verkoop mijn producten via een weg die ik nu nog niet weet. Ik wilde het eigenlijk via Plug & Pay doen, maar dat gaat alleen met een kvk nummer en die heb ik niet. Plug & Pay kun je 2 weken gratis proberen, maar daarna kost het je geld. Dus ik betaalde gelijk een jaar vooruit, zodat ik een jaar lang kan testen hoe het gaat met de verkoop van mijn producten. Hierbij koos ik voor het goedkoopste abonnement, maar het kostte mij als nog 130,68 euro voor een heel jaar. Ik moet dus minstens 14 e-books verkopen, wil ik het geld gaan terugverdienen. Ik kan dan maximaal 3 producten te koop aanbieden met dit abonnement. Wil ik meer producten verkopen, dan gaan de kosten omhoog. Helaas had ik dat bedrag al betaald voordat ik wist dat je een kvk nummer nodig hebt om er een betaaldienst aan te kunnen koppelen.
Momenteel heb ik een Lite abonnement, hiermee adverteren ze; 9 euro per maand. Schaal ik op naar een ‘premium’ abonnement, dan kan ik maximaal 30 producten te koop aanbieden. Hiermee adverteren ze; 49 euro per maand. Hier komt nog btw bovenop. Dat is een fors verschil en ergens is het jammer dat er niet nog een tussen-optie bestaat. Want 3 producten is wel erg weinig, maar 30 zijn er gelijk wel mega veel. Hoewel het voor mij dus weinig meer uit maakt, want ik moet een andere weg gaan vinden om mijn producten te kunnen verkopen.
Zelf heb ik mezelf beloofd dat ik dit een jaar ga proberen. Ik ga kijken of ik in dat jaar de kosten eruit kan halen én er geld mee kan verdienen. Dat is ook een van de redenen dat ik niet te lang wilde wachten met het lanceren van mijn tweede product. Maar wat gaat dat tweede product eigenlijk worden?! Dit wordt wederom een e-book. Een soort handleiding waarin je van alles kunt vinden over het NIE-nummer, wat je daarmee allemaal kunt en hoe je dit vanuit Nederland al kunt aanvragen. Ook leg ik hierin helemaal uit hoe je de Spaanse formulieren in moet vullen. En welke documenten er allemaal aanwezig moeten zijn bij de aanvraag van je NIE bij het Spaans consulaat in Amsterdam.
Er gaat namelijk nogal wat onzin rond op het internet heb ik gemerkt. Waardoor ik zelf niet het goede aantal papieren bij me had. Ik had dingen bij me die überhaupt niet eens nodig waren. Hierdoor weet ik dus precies wat je wel en vooral ook níét nodig hebt. En in mijn e-book zet ik dat allemaal voor jullie op een rijtje.
Ik neem jullie digitaal mee in het doolhof die men de aanvraag van een NIE-nummer noemt! Zo ga jij straks goed voorbereid op weg naar Amsterdam. Als het je eenmaal gelukt is om die felbegeerde afspraak te bemachtigen 😉 Het voelt zó heerlijk om dan ineens jouw NIE-nummer per email te ontvangen! Ik vond het echt een cadeautje waar ik helemaal blij van werd!
Ik schreef dit artikel grotendeels al voordat ik wist dat ik geen betaaldienst kan koppelen zonder kvk nummer. Dus daarom was ik nog erg gericht op verkopen via Plug & Pay. Omdat ik er enorm tegenop zie om uit te zoeken waar ik als particulier dan wel mijn producten kan verkopen (zodat het automatisch verstuurd wordt als iemand het koopt én zodat ik gewoon zelf mijn opbrengst kan houden), lees je in dit artikel nog niet hoe ik dit ga doen. Ik denk dat ik dat pas na mijn vakantie ga uitzoeken, tenzij een van jullie inmiddels met een mooie oplossing is gekomen!
Wat zouden jullie als derde product van mij willen zien?! Laat het weten in de reacties en laat ook gelijk weten wat je van zo’n product verwacht! Wat moet erin te zien zijn, wat wil je te weten komen?
Wat een toepasselijk onderwerp. Past helemaal bij jou!
Maar ik had toch gelezen dat je geen plug and pay ging gebruiken en dat je jouw geld zou terugkrijgen? Of lees ik het nu zo fout.
Een derde onderwerp, emigreren naar de canarische eilanden. De route ernaar yoe, wat komt er allemaal bij kijken. De do’s en don’ts. Ik denk dat dat leuk is.
Dankje! Ja hoor dat klopt helemaal, ik heb mijn geld inderdaad terug ontvangen 🙂 Ik ben nog een ander platvorm aan het zoeken om het te verkopen, maar niet actief nu. Dat komt na mijn vakantie. Wellicht komt dat onderwerp namelijk al voor in een cursus die ik recent alvast gekocht heb en waar ik na mijn vakantie mee ga beginnen. Het is fijn om de digitale producten dan alvast klaar te hebben zodat ik ze direct kan uploaden en aanbieden.
Die staat zeker in de planning! Alleen komt die dan pas als ik ook echt geëmigreerd ben, dan kan ik een compleet verhaal aanbieden. Dan kan ik er ook in verwerken wat je nog allemaal moet regelen als je aankomt en hoe dat gaat/ wat ervoor nodig is.
Zeker leuk om do’s en don’t mee te nemen, dat idee ga ik erin verwerken, thanks voor je input!
Kun je zoiets niet gewoon via je site aanbieden, dat mensen je een bericht kunnen sturen en je het ze dan via de email stuurt als ze je hebben betaald? Of denk ik nu veel te simpel?
Ik wil het automatiseren, en ik wil mensen die ik persoonlijk ken ook naar mijn producten kunnen sturen (via mijn privé social media laten weten dat ik dat product gemaakt heb, zodat ze de kans hebben om het te kopen indien ze interesse hebben), zonder dat ze naar mijn blog gestuurd worden. Het automatiseren scheelt enorm veel tijd, zodat ik in die tijd iets anders kan doen om daar mijn geld mee te verdienen. Wanneer je dingen kunt automatiseren zoveel mogelijk, kun je uiteindelijk meer geld verdienen.
Daarbij loopt je verkoop vele malen beter als je een funnel bouwt (zeg maar een verkooppraatje met uitleg over je product waar je dan nergens anders heen kunt, niet kunt doorklikken naar iets anders dan het product). Maar dat laatste gedeelte is misschien te technisch uitgelegd. Ik ben niet zo heel goed in uitleggen hoe dit soort dingen werken. Zeker niet in het kort. Maar heel kort gezegd; via mijn blog zelf is dus geen optie.
Maar wellicht komt het voor in een cursus die ik na mijn vakantie ga volgen (die is alvast gekocht). Goede bezigheidstherapie voor de winter om me daar na de vakantie in te verdiepen 😉
Goed idee.
Enige kans dat je (ook) fictie gaat schrijven, een kort verhaal of een mini-roman? Ik zou het kopen, in ieder geval de eerste.
Wat leuk om te lezen! Op dit moment heb ik die plannen niet. Maar je weet natuurlijk nooit wat de (verre) toekomst brengt. Zeg nooit nooit.