
Mis jij de horeca?
Omdat de restaurants en overige horeca alweer een tijdje dicht zijn vroeg ik mij af; mis jij de horeca? Zelf ging ik nooit zo vaak ergens wat eten of drinken, maar toch mis ik de horeca wel.
Mis jij de horeca?
Omdat de horeca alweer een tijdje dicht is vroeg ik mij af; mis jij de horeca? Zelf ging ik bijvoorbeeld nooit vaak uit eten, ook eten afhalen deed ik niet zo vaak. Uit eten gaan of iets afhalen is voor mij echt een uitje/ traktatie. Ook ergens iets spontaan gaan drinken deed ik bijna nooit. Maar nu je al zo vaak niks kunt en mag, mis ik het des te meer.
Leestip: Visionboard 2022 wensen!
Best apart hoe dat werkt in je hoofd, dat je iets meer gaat missen zodra het niet meer kan. Alleen eten afhalen kan natuurlijk nog wel. Of laten bezorgen, maar dat valt wat mij betreft onder hetzelfde kopje. Alleen wordt het gebracht in plaats van dat je het zelf moet ophalen. Er is onwijs veel keuze in eten laten thuis bezorgen, maar dat is natuurlijk lang zo gezellig niet als het opeten in een restaurant.
Zelf ging ik altijd een paar keer per jaar uit eten en meestal werd ik daarop getrakteerd door anderen. Zo gaan wij bijvoorbeeld altijd uit eten voor mijn oma’s verjaardag, maar ook voor mijn eigen verjaardag. Dit laatste krijg ik altijd van mijn moeder cadeau (dat is dan niet het enige cadeau). Ik geniet er daarom ook altijd des te meer van als ik uit eten kan. Zo ook op vakantie gaan wij regelmatig uit eten.
Of ik de horeca mis? Ja veel meer dan ik verwacht had! Niet dat ik er persé echt wakker van lig, omdat je ook eten kunt afhalen, maar de sfeer kun je niet afhalen. Je gaat niet elke keer je woonkamer helemaal ombouwen tot restaurant en je hebt ook geen meerdere tafeltjes waardoor dat gezellige geroezemoes klinkt tijdens het eten.
Inmiddels ben ik natuurlijk een derde blog ‘Reismetmijmee.nl‘ begonnen, waarin ik ook restaurants review. Alleen al daarom zal ik in de toekomst vaker ervoor kiezen om in een restaurant te eten wanneer dit weer mogelijk is. Naast dat het gezellig is, is het voor mij ook leuk om het te reviewen. Zo heb ik weer extra content op mijn site. Ook vind ik dat mij nu zo lang leuke dingen onthouden zijn, dat ik extra wil genieten zodra dit weer mogelijk is. Daarom heb ik ook een budget voor uitjes in het leven geroepen. Deze had ik in het verleden ook al eens, maar weer afgeschaft vanwege de verhuizing naar dit klushuis. Al mijn geld ging op aan klussen.
Vanaf dit jaar (de maand weet ik nog niet precies), ga ik weer maandelijks geld wegzetten voor uitjes en daaronder vallen voor mij ook restaurants. Dit kan ook een restaurant van een hotel betreffen waar ik op dat moment verblijf. Want ook een hotel-verblijf in Nederland of in de toekomst andere landen zal vaker plaats gaan vinden dan voorheen. Voorheen verbleef ik alleen tijdens een vakantie in een hotel en nooit af en toe eens een nachtje of wellicht 2 nachtjes. Dat zal ik in de toekomst ook vaker gaan doen. Want ik wil voor mezelf vaker dingen gaan doen waar ik echt van geniet.
Voorheen wilde ik altijd alles alleen maar zo goedkoop mogelijk doen, dus bij een theaterbezoek dezelfde avond weer meteen naar huis. Maar soms was dat zo haasten om de laatste trein te halen, dat ik die stress niet meer wil. Dat verpest het genieten wat je eerder op de avond deed. Tenminste, voor mij doet het dat. Het is heerlijk als na een theaterbezoek naar je hotel kunt lopen en je bent in kunt rollen. Dat maakt het voor mij nóg veel meer een uitje. Nóg meer genieten. En dat deed ik soms te weinig. Ik was te streng voor mezelf.
Leestip: Extra online inkomsten kun je gebruiken voor uitjes!
Mis jij de horeca? En ga jij straks vaker als het weer open is? Of wellicht ook vaker naar een hotel in Nederland?
geheel niet
grappig hoe het per persoon verschilt 🙂
Er zijn dagen dat ik het mis, maar andere dagen weer helemaal niet. Sinds corona ben ik 3x nog ergens wat gaan eten (op een rustige dag) en heb een paar keer op een rustig terras en drankje gedaan. Soms heb ik daar wel weer spontaan zin in, maar sinds het niet meer spontaan is, is de lol er ook af voor mij.
Ik heb nog wel een enkele keer wat besteld bij een restaurant, maar je merkt toch dat het door bezorging niet de kwaliteit is die je in het restaurant hebt als het direct op je bord ligt, terwijl de prijzen meestal wel gelijk zijn. Ik doe dit dus eigenlijk niet meer.
Ik mis het zeker niet dagelijks, maar heb ook zo mijn momenten. Zeker nu de lockdown weer zo lang duurt wordt de dingen missen die nu niet mogen steeds sterker bij mij. Het is zeker jammer als de spontaniteit eraf gaat! Als ik iets afhaal is het eigenlijk altijd patat of chinees, dus daar merk ik geen verschil in. Maar kan me zo voorstellen dat het met andere maaltijden zo is! Het verschilt ook al enorm waar je pizza afhaalt of dat wel of niet lekker is.
Je ziet maar weer. Ieder geniet op zijn eigen wijze. Ik zou het alleen missen in de weken dat we op vakantie zijn. En dan nog maar beperkt. Op een dagje uit nemen we zelf een thermoskan mee en achterin de auto liggen dan 2 klapstoeltjes. Zo kiezen we de mooiste plekjes uit voor een drankje en het meegenomen lunchpakket. Een enkele keer als we een stadje bezoeken nemen we wel een theetje o i d op een terrasje. Dat is alles. Ik zorg altijd dat de avondmaaltijd na zo’n dag ’thuis’ in het huisje klaar staat en weinig werk meer behoeft.
Zeker waar! Juist leuk om al die verschillen te lezen. Ik vind het echt bij een dagje uit horen om op locatie lekker te lunchen (of avondeten, net wat je aan doen bent). Dat maakt het voor mij compleet. Komt ook doordat ik dat vroeger als kind nooit mocht denk ik (en dat lag niet aan mijn moeder). Als je dat soort dingen niet mag als kind, ga je het later júíst doen is mijn idee.
Nope. Ook theater, bioscoop en ander vermaak niet.
1 sigaret en ik kan met de ambulance naar het ziekenhuis. Voor de deuren staan hele groepen te roken, dat waait naar binnen, zit in kleding en in haren. Loop 10 minuten later een restaurant in, wapper met je jas en bel maar een ambulance. In de rij in een pretpark? Op een bankje in het park? Terras? Lopen door de dierentuin?
Ze roken zelfs op een gortdroge hei en in het bos.even een gezonde wandeling maken en een frisse neus halen.
100% verboden kan mij niet snel genoeg gaan.
Ik ben al 10 jaar nauwelijks buiten. En vermaak is ook mijn eigen woonkamer.
Heb je COPD of iets dergelijks dan? Wat vervelend dat je gezondheid het niet toelaat. Maar fijn dat je er zo positief in staat en je thuis ook prima vermaakt. Rokers vind ik ook vreselijk. Zit daarom ook altijd binnen in de horeca. En als ze bij de ingang staan te roken hou ik altijd mijn adem in als ik langs loop. Zo is het voor mij prima te doen. Gelukkig mag er op steeds minder plekken gerookt worden, maar wat mij betreft kan het verbod hierop ook niet snel genoeg gaan!
Missen is een groot woord. Ik vind het af en toe wel jammer dat je niet uit eten kunt. We doen dit graag. Vooral dingen die we zelf niet maken. Zoals sushi, tapas/mezes, schaal en schelpdieren etc. Bestellen doen we wel, maar soms valt het tegen.
Hoe langer de lockdown duurt, hoe heftiger mijn gevoel wordt van dingen missen die nu niet mogen. Ja dingen die je niet voor jezelf maakt zijn in een restaurant extra lekker! Als ik iets bestel/ afhaal is het meestal alleen patat of chinees.
De horeca heeft nooit een rol van enige betekenis gespeeld bij mij. Niet als uitgaansgelegenheid en niet als externe eetgelegenheid; door mijn vrij beperkte longcapaciteit had ik veel moeite met rokerige gelegenheden en toen dat rookverbod eenmaal van kracht was in de horeca had ik geen zin , en ook niet veel financiële ruimte meer, om het ‘op te pakken’. Alleen in de vakantie kookte ik nooit; dan moest vrouw Helena voor het eten zorgen en dat kwam vaak neer op eten halen of ergens gaan eten.
Het enige wat corona heeft gedaan bij zowel mijn vrouw als mezelf, is dat we voor corona redelijk gemakkelijk even gingen eten bij een nabij gelegen (buffet)restaurant als we geen tijd of zin hadden om te koken. Maar dat kwam ook hooguit eens per maand voor.
Vervelend dat je gezondheid je belemmert om dit soort dingen te doen. Ik ben blij dat roken op steeds meer plekken verboden wordt, want ik vind het ook maar niks en moet ook niet vlakbij rokers zitten (mede daarom zit ik altijd binnen in de horeca). Een buffet restaurant klinkt ook lekker! Hopelijk kan dat binnenkort allemaal weer gewoon 🙂
Niet echt zo in het dagelijkse leven. Wat ik wel uitstel nu is een weekendje weg. Ik wil gewoon normaal weg kunnen, op een terras neer kunnen ploffen als ik daar zin aan heb, een ijsje eten ergens, gewoon lekker op een terras. Een diner ergens nuttigen zonder al teveel poespas…Maar zo in ons dagelijkse leven mis ik het niet omdat we daar niet vaak gebruik van maakten, ja 1 x per jaar met onze kinderen…jaar is nog maar net begonnen 😉
Ja begrijpelijk! Mijn vakantie staat geboekt voor eind mei, ik ga er maar vanuit dat we dan wel weer in een normaal ritme zitten zo tegen de zomer. Dat we dan weer normaal dingen kunnen ondernemen, maar het zou idd wel zo fijn zijn als we dan ook uit eten kunnen. Zo niet, dan wordt het gewoon lekker afhalen, ook geen nood aan de man. Maar uit eten kunnen maakt het net iets extra leuker! Komt vast goed 😉 We hebben nog meer dan 300 dagen, dus dat moet goed komen 😉
[…] Leestip: Mis jij de horeca? […]
[…] Leestip: Mis jij de horeca? […]