
Offerte nieuwe kast
Recent vroeg ik een offerte nieuwe kast op. Dit specifiek bij een kastenwinkel die kwalitatief hoogstaande kasten levert die ook in tropisch klimaat goed blijven.
Offerte nieuwe kast
Recent vroeg ik een offerte nieuwe kast op. Dit betreft een kast die ook in tropisch klimaat goed blijft, er komt geen schimmel op wat je eraf moet poetsen als het een beetje vochtig wordt. En daarnaast is het ook ene kast die tientallen jaren goed blijft. Mijn oma heeft bijvoorbeeld al zeker 40 jaar een kast van dit bedrijf en die is nog steeds helemaal top. Dat is wat ik zoek in meubels!
Leestip: Bitcoin aankoop juli 2025!
Waarom zoek ik dan alwéér een nieuwe kast? Omdat er kasten achterblijven in Nederland. Als ik bij mijn moeder kom logeren, heb ik ten slotte ook gewoon een kast nodig voor mijn kleding. Ik heb er nu 2 thuis staan, waarvan er 1 mee gaat (voor mijn moeder) en 1 achter blijft. Daarom heb ik er dus nog 1 voor mezelf nodig. Anders heb ik zelf geen kast op Gran Canaria.
Deze kast wordt dan voor mezelf omdat deze kast groter wordt dan mijn huidige kast. Dit omdat ik nu 2 kasten gebruik. Ik wil dan graag terug naar 1 (grote) kast. Zodat ik alles gewoon lekker op 1 plek kan opbergen. Dit betekende dat ik er 2 extra roedes bij zal bestellen én een t-deling. Dat is 1 hoog stuk waarin je lange kleding kunt hangen met daarnaast een rij smalle planken. Daar boven zitten dan nog 2 hele planken. Zo kun je dus extra veel kwijt omdat je zowel kleding kunt hangen als dingen kunt neerleggen.
Dat had ik niet in mijn huidige kasten, maar het werd mij getoond in de winkel en ik vond dat er wel erg handig uit zien. Je moet dan wel weten; praktisch al mijn kleding hangt. Ik heb bijna niks op planken liggen. Behalve handdoeken, wat broeken en losse spullen. Beddengoed zit in manden die op de bodem van mijn kast staan. Dat vouw ik niet. Veel te onhandig in je eentje. En het zit dan toch nooit mooi recht. Dus dan pleur ik het gewoon lekker in manden. Scheelt ook weer een hoop tijd en frustraties.
Maar terug naar de offerte! Deze kwam neer op (inclusief bezorgen en de indeling die ik wilde) 1708 euro. Dat is dus weer een flink bedrag. Maar je weet dan dus wel dat je kwaliteit hebt dat voor de rest van je leven mee gaat. En dat is wat telt voor mij. Overigens is er nog niks besteld. Dit was gewoon even ter indicatie voor mij zodat ik alle offertes bij elkaar op kan gaan tellen en dan een keuze kan gaan maken van wat ik ga kopen. En belangrijker; wanneer ik het wil gaan kopen, zodat het op tijd is dat het mee kan. De ene levertijd is langer dan de andere natuurlijk.
Over het geld/ hoe ik aan al het geld ga komen is verder nog geen update, maar dat volgt op zijn vroegst in september. Dat heeft namelijk even wat tijd nodig. Ook in verband met verschillende vakanties van mensen en instanties. Zodra er meer over bekend is deel ik het natuurlijk ook met jullie. Tot die tijd ben ik lekker bezig met spullen verkopen om wat extra geld binnen te halen. Wanneer er weer een leuk bedrag binnengehaald is aan verkoopopbrengsten, schrijf ik daar natuurlijk ook weer een artikel over. Dan kan ik jullie vertellen wat ik met dat geld deed.
Het lastige aan nu allemaal dingen moeten kopen is dat ik heel goed moet nadenken over wat ik hier in Nederland nodig heb in mijn logeerkamer als wat ik zelf nodig heb op Gran Canaria als wat mijn moeder nodig heeft op Gran Canaria. We hebben hiervoor maar lijstjes gemaakt met daarachter onze voorletter en daarbij NL of GC. Dat leek ons het handigste om goed overzicht te kunnen behouden.
Toen jij je huis opnieuw ging inrichten (of voor het eerst), hoeveel offertes had jij toen in totaal opgevraagd? Weet je dat nog? Ik ga bestellen op basis van levertijd (langste levertijd als eerste). Of op basis van winkels waar ik het gewoon lekker in de opslag kan laten staan (zonder kosten), of waar ze het bijvoorbeeld leveren in de maand die ik aangeef.
Hoi Maris, weet je al waar je op Gran Canaria gaat wonen? Dit in verband met de afmetingen van jouw nieuwe kast of die wel gaat passen in je nieuwe woning. Heb je vast al zelf aan gedacht, ik ben gewoon benieuwd of je daar al een woning op het oog hebt.
Ja ik ga een bungalow laten bouwen 🙂 Dus met die afmetingen zit het wel goed. Wellicht past het dan niet in het huurhuis, maar dan blijft het ingepakt staan totdat mijn eigen huis af is. Waar precies ik ga wonen ga ik uiteindelijk niet delen ivm privacy.
Wat gaaf!
Ja, heel veel zin in! Maar ik ga eerst in een huurhuis dus om even rustig uit te zoeken voor stukken land die te koop staan; is dit de locatie die ik wil? Dat kan ik op internet niet zien omdat er nooit een precieze locatie bij staat. Dus het is handiger om het vanuit daar te gaan bezoeken en te kijken of het niet b.v. vlak aan een drukke weg ligt of dat er geen school achter ligt o.i.d.
Is het zo met nieuwe spullen die je wilt gaan invoeren, dat je die moet aangeven bij de douane? Of is dat binnen Europa niet zo? Mag je alles als nieuw invoeren/meenemen? Wel fijn dat je alles ver van tevoren weet wat het je gaat kosten.
Het mag ‘nieuw’ zijn in zo verre dat het 6 maanden in je bezit en in gebruik moet zijn. (al kan natuurlijk niemand bewijzen of je iets wel of niet gebruikt hebt). Ze vragen naar papieren die dat bewijzen. Of een verklaring. Als jouw aankoopbewijs bijvoorbeeld staat op november 2025 en je voert het in juni 2026 in, dan betaal je geen invoerrechten.
Maar koop je bijvoorbeeld je bank of dressoir een maand voordat je vertrekt, dan heb je dikke kans dat je wel invoerrechten moet betalen.
Je moet wel bij de Douane een vrijstelling aanvragen vooraf. Daarbij willen ze dan; een bewijs van emigratie, lijst van goederen en bewijs dat de spullen van jou zijn. Dit kan dan dus het aankoopbewijs zijn of gewoon een verklaring.
Gran Canaria valt wel binnen de EU maar valt buiten de EU-Douane-Unie en de btw-zone. Daarom zijn deze procedures er.
Ah oke, duidelijk!