
We gaan naar Londen!
Het komt wellicht als een verrassing, maar; we gaan naar Londen! We gaan volgende maand eindelijk de Harry Potter reis maken die al zo lang op ons lijstje staat.
We gaan naar Londen!
Voor jullie als lezers komt het wellicht erg onverwachts, dat kwam het voor mij namelijk ook. Maar ik kan nu zeggen dat we volgende maand eindelijk naar Londen gaan om de Harry Potter reis te maken. Dit kwam voor mij als een verrassing omdat dit een vervroegd verjaardagscadeau is voor mijn verjaardag van dit jaar (2025).
Leestip: Geld over van het etentje!
Recent vroeg ik aan mijn moeder of ze zin had om een Harry Potter film te kijken en daar had ze wel zin in. De volgende dag las ik een artikel dat je vanaf april moet gaan betalen om Engeland binnen te kunnen komen. Want vanaf april moet je een ETA aanvragen en dat kost 12 euro per persoon. Dat artikel stuurde ik door naar mijn moeder en die vond het net zo belachelijk als ik (vraag dan gewoon 1 euro als je mensen persé wilt registreren, maar maak er niet meteen weer een verdien-model van).
Mijn moeder wilde ook graag deze Harry Potter reis eens maken, dus zij dacht; ik ga eens kijken wat het nu kost en of het nog vóór april kan. En dat kon! Op het moment dat zij keek was er ook nog eens extra korting, dus dacht zij; dat is een teken! We moeten gewoon lekker nu gaan! En zo kwam het dat zij de reis boekte.
In eerste instantie had ik al meerdere dingen opgenoemd om cadeau te krijgen voor mijn verjaardag, waaronder ook tickets voor de musical Elisabeth. Maar zij wist dat ik dit cadeau ook wel heel erg leuk zou vinden. We hebben afgesproken dat zij de reissom betaald en ik betaal wel mee aan de kosten van tijdens deze reis. Dus de excursie met een gids door Londen kost bijvoorbeeld 20 euro. Daar betaal ik aan mee. Gisteren werden we last minute gevraagd of we toch naar een tv opname konden komen (terwijl het eerst eigenlijk vol zat) en dat leverde 20 euro op. Die 20 euro gebruik ik dus voor die excursie.
Met deze excursie kom je langs de toeristische attracties van Londen en je bezoekt een Harry Potter locatie. Ik ben járen geleden ooit wel in Londen geweest, maar de mensen met wie ik toen was, hadden geen in om al die toeristische attracties te bezoeken. Dit kwam omdat ze dat al gezien hadden. Maar ik was er nog nooit geweest en had nog niks gezien. Het enige waar we destijds wel geweest zijn was het Britisch Museum en Buckingham Palace (wat ik beiden heel saai vond). Dus ik vind het erg leuk om nu bijvoorbeeld de Tower Bridge te gaan zien, De Londen Eye en de Big Ben, om maar een paar dingen te noemen. We waren toen in Londen om de musical Chicago te zien. Hier speelde Pia Douwes toen in en die volgden wij allemaal.
Daarnaast zullen er natuurlijk wat kosten komen voor het eten daar want niet alles zit erbij. Zo ontvangen we ons ontbijt wel alle dagen, maar het diner is alleen de eerste avond gratis. Daarna moet je zelf voor je diner zorgen. Maar omdat we maar een paar dagen daar zijn, is dat prima te overzien. We nemen hiervoor ook deels ons boodschappengeld mee, omdat we die week natuurlijk minder dan een halve week in Nederland zijn. Dus dat is dan ook altijd weer mooi meegenomen. Verder zit alle toegang van dingen waar we naartoe gaan al bij de prijs van de reissom in, dus dat is fijn.
Deze verrassing kwam wel echt heel last minute, maar ik heb er nu al onwijs veel zin in! Hoewel het nog niet echt tot me doordringt dat we nu echt naar Londen gaan. Nu heb ik wel een vraag aan jullie, laat het even weten als je lekkere betaalbare restaurantjes weet in het centrum van Londen, of een lekkere bakker of iets anders waar je goedkoop kunt lunchen. Aangezien Londen natuurlijk erg duur is willen we op die manier een beetje de extra kosten beperken.
Leestip: Download nu mijn e-book ‘Weer verliefd op je geld’!
Wanneer zijn jullie voor het laatst in Londen geweest? Weten jullie nog lekkere betaalbare restaurantjes (of bakkers met lekkere verse broodjes) voor zowel lunch als diner? Alvast bedankt voor het meedenken!
Nou wat leuk zeg! Dat is een fijne verrassing! Wil je dan ook echt de Londen Eye in gaan? Wij zijn in november 2023 geweest. We waren erg op ons budget gesteld en hebben dan ook geen ritje in deze attractie gemaakt, best duur! Wij hebben een high tea gedaan rond de klok van 18 uur op de eerste dag. Dit was erg duur, maar dit was het meer dan waard. Er zijn natuurlijk goedkopere high tea’s te doen, maar mijn bonusdochter is nogal van het chique ( puur om het via de socials te laten zien ) en dit was een verrassing van haar aan mij. Heb haar later wel weer geld overgemaakt hoor, zo absurd duur was het.
Wij zijn er 3 dagen geweest, zaterdagochtend geland en maandag eind van de middag weer terug. We hebben 1 keer echt een diner genomen in een restaurant, een pizzeria die prima aan de prijs was. Geen idee meer welke hoor, dus daar kan ik je niet mee helpen. Die high tea dus op de eerste dag en de laatste dag waren we alweer in Nederland voor het diner.
Maar wat een fijn vooruitzicht. Je kunt bij veel plekken alleen maar pinnen, wij hadden wat ponden uit de muur gehaald, ook om daar iets van te bewaren voor thuis, maar bijna nergens accepteerden ze cash ( eettentjes etc. ).
Ja super leuk! Oh wat zonde dat ze bijna geen cash accepteerden! Wij waren voor die paar dagen al niet van plan om euro’s om te ruilen voor ponden, beetje zonde. Dus we nemen beiden onze pinpas mee. Maar in elk geval goed om te weten dat cash veelal ook niet geaccepteerd wordt in de eettentjes!
Mijn moeder zou het wel erg leuk vinden, maar we hadden ook iets gelezen over een kabelbaan die dan weer meer dan de helft goedkoper is. Dus ik weet het nog niet! Zelf vind ik het ook wel erg prijzig als ik de prijzen zie. Zo’n 39 euro voor een halfuurtje daar gaan mijn tenen krom van staan. Dus het ligt eraan hoe graag mijn moeder het wil. Want ik weet dan wel; alleen gaan vindt ze niet leuk.
Als je doordeweeks in Covent Garden bent, zijn er veel plekken waar je een pre-theatermenu kunt krijgen voor een goede prijs. Meestal kies je uit drie opties per gang. Mijn favorieten waren Hawksmoor voor steak en Roka voor Japans/sushi. Honest Burgers biedt een heerlijke smashed burger met friet voor minder dan £10. Deze drie restaurants zijn eigenlijk overal in Londen te vinden.
Voor een budgetvriendelijke lunch kun je bij M&S, Boots of Tesco een meal deal scoren voor minder dan £5. Daarin zit een broodje, een snack en een drankje. Hoewel je het daar niet kunt opeten, is er altijd wel een park in de buurt waar je even kunt gaan zitten.
Je vroeg er niet naar, maar persoonlijk vind ik de London Eye het geld niet waard, omdat je niet alles goed kunt zien. Een betere (en gratis!) optie is een bezoek aan Horizon 22 of The Lookout. Beide bieden een prachtig uitzicht over Londen, maar je moet wel van tevoren reserveren.
Gaan jullie ook naar de Harry Potter Studio?
Bedankt voor je tips! Deze ongevraagde tip is ook welkom hoor! 😉 Als ik foto’s zie vanuit de London Eye zou je dus een mooi overzicht over Londen moeten hebben, maar dat valt dus tegen? De London Eye is voornamelijk een wens van mijn moeder, maar ik zal haar dit eens voorleggen! Dan kunnen we wellicht alvast reserveren.
Ja we gaan idd ook naar de Harry Potter studio, dat zit bij de reissom in, ben erg benieuwd!
Klopt! Je kan vanaf de Londen Eye bijvoorbeeld niet alle bekende gebouwen zien (zoals Tower Bridge) wat ik persoonlijk zonde vind. Maar ik snap dat mensen het leuk vinden op in het reuzenrad te gaan
Ik heb gezien wat je bedoelde inderdaad. De Londen Eye staat vrij ingebouwd.