We verschuiven het eilandhoppen

We verschuiven het eilandhoppen

7 maart 2025 4 Door Marìs

Het is niet heel veel, maar we verschuiven het eilandhoppen ietsjes. In dit artikel vertel ik waarom en wanneer.

We verschuiven het eilandhoppen

We verschuiven het eilandhoppen

Recent hebben we besloten; we verschuiven het eilandhoppen. Welke reden dat heeft, lezen jullie vandaag in dit artikel. Want we verschuiven het ook niet heel ver. In eerste instantie hadden we in ons hoofd; we gaan eilandhoppen van augustus tot en met oktober, dan vier ik mijn verjaardag daar en gaan we zoals altijd daarna weer naar huis. Maar nu gaan we het iets anders doen.

Leestip: Zoveel geld hadden we voor Londen 2025!

We hadden eigenlijk in ons hoofd om dit jaar met kerst en oud en nieuw naar Gran Canaria te gaan, maar dat is behoorlijk aan de prijs. Als we dat zouden doen, dan kan het eilandhoppen niet doorgaan en dat willen we natuurlijk niet. Maar we willen wel heel graag een keertje kerst en oud en nieuw daar vieren, dus dacht we; ok dan doen we het anders. Dan combineren we het met het eilandhoppen!

Maar, was toen mijn eerste gedachte; tijdens het eilandhoppen wilde ik eigenlijk ook op Gran Canaria mijn verjaardag vieren. Waarop mijn moeder zei; we kunnen ook eerst beginnen op Gran Canaria, dan vieren we daar je verjaardag. Daarna starten we dan met het eilandhoppen en dan sluiten we onze reis ook weer af op Gran Canaria. Daar ging ik over nadenken en eigenlijk vond ik dat wel een goed idee.

Dit heeft dan als voordeel dat we tot slot dus terugkomen op Gran Canaria om daar kerst en oud en nieuw te vieren én dat ik in diezelfde reis ook gewoon mijn verjaardag op Gran Canaria kan vieren. Ook hebben we even serieus gekeken naar hoe lang we op de eilanden zouden verblijven. We kwamen toen tot de conclusie dat een week per eiland (en 2 weken op Tenerife) eigenlijk te kort zijn om alles te kunnen doen en zien wat we nu al genoteerd hebben. Hierdoor hebben we ook besloten om op de meeste eilanden 2 weken te verblijven. Gran Canaria en Tenerife uitgezonderd, daar verblijven we langer.

Omdat ook de kerst en oud en nieuw periode hierin verwerkt zit wordt onze reis dus wel een flink stukje duurder. We komen dan uit rond de 15.000 euro. En in plaats van vertrekken in augustus vertrekken we dan dus in oktober. Dit betekend ook dat we niet eind oktober/ november 2025 al de gehele reis kunnen boeken, maar pas een deel. De rest kunnen we dan pas eind april 2026 gaan boeken. Dit geeft dus ook iets meer ademruimte om het geld bij elkaar te sparen.

Dit heeft voor mij 2 voordelen; én ik ben het grootste gedeelte van de winter (2026/ 2027) gewoon heerlijk weg uit Nederland! En in augustus kan het nog weleens behoorlijk heet worden, waardoor we anders misschien ook niet alles zouden kunnen doen omdat het dan te warm is. Als we vertrekken in oktober is het sowieso een heel stuk beter te doen. Dus dat is ook weer een pluspunt!

Al met al blijft het natuurlijk een gigantisch bedrag, maar ik heb er nog steeds alle vertrouwen in dat het helemaal goed komt. Dat geld ga ik gewoon verdienen met mijn inkomsten én met inkomsten uit investeringen. Zeker omdat ik vrij recent zo’n mooie manier van investeren vond. Op moment van schrijven verdien ik daar ruim 30 dollar per week mee. Deze inkomsten stijgen per week, omdat het geld wekelijks herinvesteer in plaats van het op te nemen. Dit komt nu dus extra goed van pas. Wel moet ik dan nog wat verzinnen voor de winter van 2025/ 2026. Wellicht worden dat dan weer gewoon veel uitjes en een mini-vakantie. Maar dat moet ik nog even bekijken. Dat hangt er helemaal vanaf hoe lekker we gaan met sparen.

Voorlopig wordt er in elk geval nog even niks gereserveerd, geen uitjes, maar ook geen vakanties. Ik ben nu natuurlijk nog bezig met de niks kopen challenge. Maar dat neemt niet weg dat we wel al wat verder vooruit aan het denken zijn. Dat moet ook wel met plannen van dit formaat.

Leestip: Inzamelactie gestart!

Als jij weleens een grote reis gemaakt hebt, hoe lang heb je daar dan in totaal voor gespaard? Ik ben in januari 2024 voorzichtig aan begonnen met sparen, door middel van statiegeld apart leggen.

We verschuiven het eilandhoppen