
Werk na emigreren
Ook een belangrijk onderwerp is werk na emigreren, wat ga je doen voor werk? Ga je een baan in loondienst zoeken? Of ga je voor jezelf beginnen? En wat voor bedrijf wil je dan beginnen?
Werk na emigreren
Hoe zit het met werk na emigreren? Je kunt natuurlijk diverse opties overwegen qua werk, die somde ik hierboven al kort even op. Weet dat wanneer je naar Spanje emigreert, de lonen een heel stuk lager liggen dan in Nederland. Ga je daar in loondienst, dan zul je een heel stuk minder verdienen dan in Nederland. Daar staat natuurlijk tegenover dat het leven in Spanje ook wat goedkoper is dan in Nederland. Maar hoe je het ook wendt of keert; je zult toch je rekeningen moeten betalen.
Leestip: Zo stop je belemmerende overtuigingen!
Wanneer je in Spanje in loondienst wilt gaan en je wilt níét in de toeristische sector/ horeca terecht komen, dan zul je ervoor moeten zorgen dat je Spaans spreekt. En goed ook. Niet alleen maar vakantie-Spaans. Dat is natuurlijk leuk om te beginnen, maar daar ga jij geen Spaanse baan mee krijgen. Hoe kun je er nu voor zorgen dat je vloeiend Spaans leert spreken? Door het volgen van deze cursus(sen)! Zelf deed ik dit namelijk ook en ik ben al een heel eind op de goede weg, ik heb al super veel geleerd dankzij deze cursussen van Cintha. Ik ben echt fan van deze methode! Zelfs mij (met mijn hersenletsel) lukt het gewoon om een nieuwe taal te leren!!
Ook wanneer je overweegt om je eigen bedrijf te starten krijg je te maken met wat de Spanjaarden jou voor je diensten gaan betalen, wat altijd minder zal zijn dan in Nederland, want ze hebben gewoon minder te besteden. Je zult dan dus een beetje onderzoek moeten gaan doen van tevoren wat je kunt vragen. Erachter zien te komen wat je concurrenten vragen.
Het meest ideale zou zijn wanneer je je loon vanuit Nederland mee kunt nemen naar Spanje. Of wanneer je voor je Nederlandse werkgever kunt blijven werken vanuit Spanje. Je zult dan wel een Spaans contract moeten krijgen, het bedrijf waar jij voor werkt moet dat wel willen én kunnen regelen, maar je kunt ernaar informeren. Soms is er meer mogelijk dan je denkt! Wat ook een optie is, is dat je niet op contractbasis voor je bedrijf gaat werken, maar dat je als zelfstandige voor je bedrijf werkt. Je kunt ze dan gewoon een factuur sturen. Zo kun je je Nederlandse loon behouden, maar toch profiteren van het wonen in Spanje.
Wat ben ik zelf eigenlijk van plan qua werk? Want nu in Nederland heb ik diverse inkomstenbronnen. Dit zijn; bloginkomsten, affiliate marketing, losse opdrachten, crowdfunding investeringen, dividend, betaalde enquetes, betaalde smaaktesten. Maar kan ik alles nog wel doen als ik emigreer naar Gran Canaria? Nee niet álles, maar wel bíjna alles. De smaaktesten zijn op locatie in Nederland, dus die zal ik niet meer kunnen uitvoeren. Maar toevallig is dat ook de allerkleinste inkomstenbron. Daar verdien ik nog geen 200 euro per jaar mee.
Behalve de smaaktesten kan ik dus al deze dingen ook gewoon vanuit het buitenland doen. Wanneer je gaat emigreren kun je ook gewoon een Nederlandse bankrekening aanhouden indien gewenst. Dus mocht er ergens een Nederlandse bankrekening voor vereist zijn, dan is dat dus ook geen enkel probleem. Meestal willen ze dan wel een postadres in Nederland hebben van je heb ik begrepen, maar ook dat valt natuurlijk wel te regelen. Hier zal ik later nog wat uitgebreider onderzoek naar gaan doen.
Hoewel veel dingen in Spanje goedkoper zijn, zijn er ook dingen die juist duurder zijn. Zo is het hebben van een bankrekening 1 van die dingen die in Spanje dus duurder zijn. Heb ik begrepen. Maar zonder Spaanse bankrekening kom je ook niet ver, dus je zult wel moeten! Voor veel financiële betalingen is namelijk toch echt een Spaanse bankrekening nodig.
Wanneer ik hier wat meer informatie over heb, zal ik dit uiteraard ook met jullie delen! De komende tijd wil ik nog veel meer dingen gaan uitzoeken over emigreren naar Spanje, mocht je iets willen weten vraag het gerust! Dan weet ik waar mensen tegenaan lopen en kan ik de informatie met jullie delen.
Leestip: Inzamelactie gestart!
Wat voor werk zou jij zelf gaan doen als je nu zou gaan emigreren naar Spanje? Wat voor werk doe jij nu in Nederland?
Wij zouden zo kunnen gaan emigreren. Pensioen en AOW neem je mee. Maar wij leven liever hier.
Als je al niet meer werkt dan is de vraag welk werk je zou gaan doen inderdaad niet relevant. Lekker hoor! Alle tijd om te genieten en voor hobby’s!
Interessant hoor. Heb je ongeveer uitgerekend hoeveel je nodig zou hebben? Of ga je uit van de kosten die je nu ook ongeveer hebt per maand. Misschien kun je op afstand werken, via het internet is veel mogelijk, dat hebben we wel geleerd.
Als we gaan verhuizen naar de andere kant van het land, wil ik mijn baan hier proberen aan te houden. Misschien 1x per maand op en neer, of 1 nachtje hier ergens slapen. Misschien ook mijn werkuren anders indelen. Ipv 5x 8 uur, dan 3 x 9 en 2x 4 ofzo. Alles afhankelijk van wat de vakantieverhuur gaat doen en hoeveel ik moet bijspringen op de wisseldagen. Momenteel nog allemaal mooie dromen. Maar net als jij denken we er wel overna. Is horeca niets voor jou?
Momenteel ben ik van alles aan het uitzoeken wat betreft de vaste lasten daar. Voor als nog ga ik uit van minimaal 1000 euro per maand aan inkomsten nodig hebben. Netto. Maar wellicht is het wel een goed idee om een vaste lasten lijstje te gaan maken voor mezelf zodat ik dat lijstje ook kan aanpassen als er weer bedragen bij komen. Dan kan ik sneller een berekening maken als ik alle bedragen verzameld heb.
Ik blijf lekker doen wat ik nu ook doe (qua werk). In de horeca werken met hersenletsel, is geen goede combi. Teveel prikkels, ik zou al na een halfuur gillend wegrennen. Komt veel teveel op me af dan. Daarbij hou ik er ook niet van om face to face met klanten te werken (heb ik ooit wel gedaan bij b.v. de Action en de Wibra). Maar men wordt steeds brutaler en agressiever, dus no thanks. Laat mij maar lekker rustig achter mijn schermpje zitten 😉
Ben nu met iets nieuws bezig, daarover schrijf ik binnenkort een artikel. Als dat een beetje wil gaan lopen wordt dat een nieuwe inkomstenbron! Nu nog bezig met de voorbereidingen daarvoor, maar enorm gemotiveerd!!
Wat voor werk doe je nu eigenlijk? Dan moet je het vast naar je zin hebben dat je daar graag wilt blijven werken!
Ik werk op het stafbureau van een basisscholenstichting. Ik ben adiseur ict en sta scholen bij met hun ict vragen. Ben dus een soort beleidsmedewerker en ben ook privacyofficer. Doe aanbestedingen en inkoop. Heel divers en heel leuk. Deze banen liggen niet voor het oprapen, dus vandaar dat ik in eerste instantie daar wil blijven
Ik volg jouw avontuur op de voet.
Wat leuk om te lezen wat je voor werk doet! Het klinkt mij niet bekend inderdaad, dus klinkt logisch dat dit soort banen niet voor het oprapen liggen. Leuk dat je mijn avontuur volgt! Zijn er nog dingen die je graag zou willen lezen op mijn blog? Bijvoorbeeld nog wat betreft het emigreren iets specifieks? Of iets anders mag natuurlijk ook 😉 Dan ga ik eens kijken of ik daar iets mee kan.
Wij zouden nu kunnen emigreren en hoeven ons om inkomen niet druk te maken. Mijn vriend heeft een WAO uitkering en deze kan mee naar Spanje. Het netto bedrag hiervan is voldoende om van te kunnen leven inclusief huur/hypotheek en ruim voldoende als we geen huur/hypotheek kosten hebben. We hebben toen we laatst in Spanje waren gevraagd wat er ongeveer nodig is om van te kunnen leven. Het ligt natuurlijk helemaal aan je uitgaven, maar als je een beetje normaal wilt leven zou je tussen de 1000 en 1500 euro uitkomen en heb je het goed. Dat gaan wij nu redden met de uitkering van mijn vriend. Mocht het nodig zijn dat ik er nog iets naast ga verdienen, zou ik wel als sleutelhouder willen werken, of iets in het toerisme. Dat zou de kers op de taart zijn in mijn werkzame leven, dan heb ik alles gedaan wat ik altijd al heb willen doen.
Even een vraagje; heb jij geen recht op een Wajong uitkering? Wellicht dat je hier al eens over hebt geschreven, maar kan het me zo niet herinneren.
Oh dat is leuk om te lezen! Ik schatte zelf ook in dat ik minimaal 1000 euro per maand nodig zou hebben daar, dus ik zat niet eens zo heel verkeerd. Slim dat jullie het gevraagd hebben! Als ik weer op Gran Canaria ben ga ik daar ook nog even specifiek informeren. Wellicht is dat weer iets anders dan op het vaste land. Wat leuk dat dat wat werk betreft dan iets is dat je ziet als de kers op de taart. Genoeg werk in het toerisme te vinden daar! Maar als het niet nodig is, is dat natuurlijk ook helemaal fijn!
Nee ik heb nergens recht op. Mijn hersenletsel is nooit officieel vastgesteld, omdat ze zeiden dat het waarschijnlijk te klein is (de schade) om dat te kunnen zien. Daar hebben ze de techniek niet voor. En dan val je dus tussen wal en schip/ mag je in de goot zakken/ zoek je het maar lekker zelf uit. Ik ben ooit bezig geweest met uitkeringen e.d. maar werd gewoon met minachting behandeld, of ik een of andere crimineel was. Dus wil er ook nooit meer iets mee te maken hebben. Sinds dien dacht ik ook; joh zak lekker in de goot! Ik los het zelf wel op! Dat doe ik altijd met alles en komt linksom of rechtsom ook altijd goed.
Oh wat een nare ervaringen zeg mbt uitkeringen. Ja, er zitten soms mensen tussen die zo niet menselijk zijn! Weet er helaas alles zelf van…. Heel fijn dat je je zelf kunt redden, dat is ook het mooiste natuurlijk!!
Ja, je hebt groot gelijk hoor om daar even te informeren, in elke streek kan het weer anders zijn qua kosten! Leuk om alles zo beetje bij beetje uit te gaan zoeken.
Helemaal mee eens! 🙂
Ja precies, daarom is zoveel mogelijk informeren altijd een goed idee! Beter teveel info dan te weinig. Ja ik vind het super leuk! Vooral omdat ik dan ook echt bezig kan zijn met het emigreren zelf. Dat geeft je dan toch het gevoel dat het dichterbij komt in plaats van dat het alleen maar een wens/ droom is.
Het is inderdaad makkelijk dat je hetzelfde werk daar kan blijven doen.
Ik werk hier in Nederland in een woonzorgcentrum voor mensen met dementie. Dat zou daar al lastiger zijn als je de taal niet goed beheerst😅
Gelukkig heb ik verder geen wens om te emigreren. Ik zit hier goed op mijn plek met mijn man en dochtertje😉
Ja dat scheelt al een hoop, dan neem je veel makkelijker zo’n beslissing. Als ik maar internet heb kan ik jullie overal ter wereld bereiken. Gran Canaria gaat nu over op glasvezel, gewoon internet kan straks niet meer. Alleen eventueel nog per satelliet is er wat mogelijk. Dus voor mij goed opletten dat ik tzt wel iets koop waar glasvezel aangelegd is (of kan worden), dat werkt dan natuurlijk het lekkerste. Voorheen kon het internet daar nog weleens sloom zijn, maar gelukkig is dat ook in de loop der jaren erg verbeterd!
Maar inderdaad zo’n soort beroep is al veel lastiger. Als je de taal dan niet spreekt kom je er ook echt niet tussen. Gelukkig maar dat jij wel op je plek zit! Scheelt ten eerste een hoop geld, en er moeten toch ook mensen hier achterblijven in Nederland, zou gek zijn als je ineens een leeg land hebt hier en Spanje overvol zou raken, haha.