Dagbudget Gran Canaria 2024
Ons dagbudget Gran Canaria 2024 deel ik vandaag met jullie. Meestal is dit wel hetzelfde elke vakantie, maar soms kan het weleens verschillen. Afhankelijk van hoeveel er in totaal te besteden is en welke dingen er na de vakantie op het programma staan.
![]()
Dagbudget Gran Canaria 2024
Ons dagbudget Gran Canaria 2024 is deze keer weer 100 euro per dag. Vorig jaar hadden we bedacht dat het handig zou kunnen zijn om dat op te hogen, maar voor nu hebben we dat nog even niet gedaan. Dit bedrag is overigens niet per persoon, maar ons totale dagbudget.
Wat doen wij dan allemaal van dit budget? We betalen er ons eten en drinken van (de lunch, want ontbijt en diner zitten bij ons verblijf in), onze boodschappen, de taxiritten of toegang voor bijvoorbeeld de vuurtoren. Maar ook eventuele ritten met het openbaar vervoer betalen we hiervan. Verder worden hiervan ook de pakket(ten) betaald die we naar huis sturen, het kluisje inclusief de borg worden hiervan betaald, en onze aankopen op het vliegveld of in het vliegtuig. Uit mijn hoofd gezegd is dit alles, maar het kan zijn dat ik nog iets vergeet op te noemen
Omdat wij het leuk vinden om ook de lokale bevolking te ondersteunen, gaan wij tussen de middag ook gewoon lekker uit eten in de plaatselijke restaurantjes. Maar lang niet elke dag. Er zijn ook dagen bij dat we onze lunch kopen bij de zwembadbar of in een supermarktje. Vaak dan iets simpels als een belegd broodje of een tosti. Op vakantie doen wij niet aan bezuinigen of kijken of iets goedkoper zou kunnen. Dat doen we de rest van het jaar thuis wel weer. Op vakantie gaan we los en genieten we volop! Kunnen eten waar je zin in hebt en niet op je geld hoeven letten geeft voor ons een grotere ontspanning, waardoor we nóg meer genieten.
Ergens volgende week zal ik weer met jullie delen hoeveel we hebben uitgegeven van ons dagbudget en waar dat aan op ging. Daarnaast zal ik ook nog delen hoeveel ik zelf uitgaf tijdens het shoppen. Maar dat allemaal later, want momenteel zijn wij nog heerlijk aan het genieten op ons mooie Canarische eiland!
Wij geven onszelf bewust een vrij ruim dagbudget, zodat wij hiervan dus alles kunnen betalen wat op ons pad komt. Willen we een keer met de taxi omdat het te heet is om te lopen, nemen we lekker een taxi. Om maar een voorbeeld te geven. De taxi’s zijn overigens echt heel goedkoop op de Canarische eilanden, of in elk geval op Gran Canaria. Dit kun je totaal niet vergelijken met wat een taxi kost in Nederland. Het is eerder vergelijkbaar met Nederlandse ov kosten, en misschien zelfs nog wel goedkoper. Want je betaald niet per persoon, maar per rit. Daarom maken wij ook regelmatig gebruik van de taxi’s. Natuurlijk is het Canarische ov dan weer veel goedkoper dan in Nederland! Dus ook daar maken we gebruik van als het zo uit komt.
Onze vakanties staan altijd in het teken van; doen waar we zin in hebben en volop genieten. Genieten is voor iedereen weer anders. Voor ons betekent dat ook een stukje luxe. Dingen kunnen doen die we in het dagelijks leven niet (zoveel) doen. En ook vooral eens niet hoeven koken, eens niet hoeven schoonmaken (wel soms kleding ff op de hand wassen). Maar bovenal; doen waar we zin in hebben! Dan kunnen wij volop genieten! Een vakantie zien wij echt als een moment om onszelf eens even goed te trakteren. Zonder te overdrijven, want je zal mij niet in een 5 sterren restaurant zien eten. Ook uit eten gaan is in Spanje lekker goedkoop en daarom kan het ook gewoon zo vaak in 1 vakantie, heerlijk!
Leestip: Onze lunchkosten op Gran Canaria 2023!
Hebben jullie per locatie een vast dagbudget? Als wij naar Gran Canaria gaan hebben we meestal wel een vast dagbudget. Per keer kijken we hoe goed we daarmee uit komen en of het opgehoogd zou moeten worden een volgende keer. Gaan we naar een andere bestemming, dan passen we ons dagbudget aan.
![]()

In europa hanteren we vaak 100 euro per dag. Wanneer we naar de andere kant van de wereld vliegen is dit wel een stukje meer. Wij gaan volgend jaar 2 weken weg en ik reserveer 3000 euro om mee te nemen als zakgeld. Hier wordt alles van betaald; benzine, aankopen, eten en drinken, dagjes uit, entree van de stranden/strandbedjes. Het leven daar is gewoon duur en daar houden we rekening mee. De vorige keer dat we een maand daar zijn geweest hadden we 4000 mee, en hebben we wel wat van over gehouden, maar toen hebben we ook meer zelf thuis gekookt omdat we er zo lang waren. Ik heb liever teveel dan dat ik halverwege denk ik heb niks meer. Ik wil ook niet zuinig aan doen op vakantie. Natuurlijk let ik wel op, maar als ik zin in iets heb en dat kost dan bijvoorbeeld 5 euro en hier maar 3, dan haal ik mn schouders op en koop het gewoon. Eten in zeer luxe restaurants doen wij ook niet, geen behoefte aan, ga liever lekker op een plastic stoeltje tussen de locals zitten met een glas cola en 1 soort bestek 😉