Bitcoin gekocht en verkocht

Bitcoin gekocht en verkocht

18 maart 2025 0 Door Marìs

Recent heb ik bitcoin gekocht en verkocht. Ik kocht voor 100 euro aan bitcoins en vlak daarna steeg de koers weer flink. Een paar dagen later verkocht ik weer wat bitcoins. Waarom? Dat lees je vandaag.

Bitcoin gekocht en verkocht

Bitcoin gekocht en verkocht

Recent heb ik bitcoin gekocht en verkocht, ik heb namelijk een nieuwe strategie. Af en toe koop ik eens wat bitcoin als de koers omlaag geknald is. Wanneer de koers dan weer stijgt, verkoop ik wat bitcoin om wat winst te innen. Zo ook deze keer.

Leestip: Niks kopen challenge!

Nu heb ik bedacht; zodra er in mijn Bitvavo account meer dan 120 euro staat, verkoop ik voor 20 euro aan bitcoin. Dit geld zet ik dan naar mijn buffer, zodat ik mijn buffer weer wat sneller kan laten groeien. Normaal zet ik namelijk alleen maar de rente die ik op mijn spaarrekeningen ontvang naar de buffer. Daardoor groeit de buffer niet heel hard. Ik ben het nu stiekem wel een beetje zat dat ik nog niet op 100 euro sta, dus daarom bedacht ik deze strategie.

Het schoot mij spontaan te binnen en ik kon het meteen uitvoeren. Na verkoop stond mijn Bitvavo account op ruim 107 euro. Dus ik ben alvast op weg naar de volgende 20 euro. Wanneer dat er komt, geen idee, maar dat maakt ook niet uit. Ik heb verder geen haast met het aanvullen van mijn buffer met grote bedragen. Maar als ik mijn buffer op deze manier eens in de zoveel tijd een boost kan geven waardoor het sparen sneller gaat, dan is dat natuurlijk wel mooi meegenomen.

Al zou dit maar 1x per jaar zo zijn, dan zou ik nog steeds tevreden zijn. Ik zie het gewoon echt als dat mijn saldo dan even een kleine boost krijgt, waardoor ik een stukje vooruit schiet de goede kant op. Met deze actie haal ik overigens niet écht de 100 euro, maar ik kom er ineens wel heel erg dicht in de buurt. Ik heb nu nog minder dan 5 euro nodig om op dat bedrag uit te komen.

Voor mij is het helemaal prima om niet in het potje ‘buffer’ het benodigde bedrag te hebben zitten op dit moment. Er zit altijd wel geld in een van mijn andere potjes, dus als er echt iets nodig is, dan is het er gewoon. Ik merk dat het langzaam opbouwen van de buffer zonder maandelijkse bedragen hiervoor te reserveren mij een stuk beter bevalt dan maandelijks geld hiervoor wegzetten. Dit komt omdat ik veel spaardoelen heb. Dan moet je keuzes maken. Welk potje wil jij het snelste zien groeien? Dat is in mijn geval toch vaak een ander potje. Hoewel de buffer ook belangrijk is.

Omdat de buffer voor mij geen prioriteit heeft, maar ik hem wel wilde laten groeien heb ik ooit bedacht dat ik dan gewoon al mijn rente daarheen zet. Elke maand komt er dus een heel klein bedrag bij en zo groeit het ongemerkt toch lekker verder. Zonder dat ik er moeite voor hoef te doen. Dit werkt voor mij perfect! Alleen heel soms ben ik even ongeduldig. Dan wil ik even een iets grotere stap vooruit zien. Zoals nu. Dus het is erg fijn dat dat gelukt is! Ik ben er blij mee!

Leestip: Buffer herstellen (okt 2022 geschreven)

Wat is in jouw persoonlijke situatie het bedrag dat jij aanhoudt als minimale buffer dat je op je spaarrekening wilt hebben staan? Ik hoor heel uiteenlopende bedragen van mensen. Van 3-6 maanden aan inkomsten/ salaris tot; ik vind 1000 euro wel genoeg.

Bitcoin gekocht en verkocht