Wat doe ik nu met sparen 54
Je leest op dit moment; Wat doe ik nu met sparen 54. In dit artikel lees je hoe ver ik ben met mijn spaardoelen. Hoeveel moet ik nog tot mijn doelen behaald zijn? Dat lees je vandaag!

Wat doe ik nu met sparen 54
Wat doe ik nu met sparen 54, dat lees je vandaag allemaal in mijn artikel. Hoe staat het ervoor met mijn spaardoelen? Hoe ver ben ik? Dat lezen jullie vandaag in deze vaste maandelijkse rubriek! Lees hoe het mij deze maand verging.
Ik heb er heel veel zin in om mijn doelen te gaan behalen in 2024! Ik hoop dit jaar weer net zoveel te kunnen bereiken als vorig jaar. En ook in heel 2024 blijf ik weer maandelijks met jullie delen hoeveel ik nog moet sparen tot dat mijn doelen behaald zijn.
Overzicht van geld wat terugbetaald, teruggezet en gespaard moet worden
Dit is dus hoe het er op dit moment voor staat. Alles wat dik gedrukt is, moet nog gereserveerd of gespaard worden. Als het deels terugbetaald/ gereserveerd/ gespaard is, staat het er tussen haakjes achter.
- 1000,- Buffer behalen eind 2025 (Nog 958,82 te gaan)
- 1200,- Beleggen in 2024 (Nog 600 te gaan)
- 50,- Extra investeren januari ’24
- 150,- Investeren, geleend voor cursus
- 150,- Beleggen, geleend voor cursus
- 510,- Vakantierekening, geleend voor nieuw kastje (Nog 510 te gaan)
- 85,- Kerstcadeau voor kerst 2024 alvast besteld (Nog 85 te gaan)
- 1110,- Extra op de vakantie rekening, deel 2, eind 2024 (Nog 1110 te gaan)
- 355,- Vakantierekening geleend voor TUI vliegticket (tot nog toe geen geld terug van Sunweb, half september weer proberen)
Flinke bedragen
Het zijn flinke bedragen, maar ik heb deze maand ook weer een mooi bedrag kunnen sparen. Dit geeft wel echt een fijn gevoel. Doelen die behaald zijn, verdwijnen de eerstvolgende keer na het behalen ervan van de lijst. Net als doelen die geschrapt zijn. Doelen die dit jaar behaald zijn, kun je hieronder teruglezen in de lijst behaalde doelen.
Voor de belangrijke doelen heb ik er weer een bedrag bij kunnen zetten, dus dat voelt heel erg fijn. Vanaf nu ga ik eerst ervoor zorgen dat ik het geleende geld voor het kastje weer bij mezelf terug zet. Daarna ga ik extra geld op de vakantie spaarrekening zetten. Dan vul ik beleggingsrekening aan en dáárna ga ik eindelijk fors beginnen met sparen voor mijn droomreis; eilandhoppen op de Canarische eilanden.
Doelen die ik dit jaar (2024) al behaald heb:
- 1400,- Extra wegzetten op de Vakantie spaarrekening
- 50,- Tandarts reservering
- 50,- Extra investeren januari ’24 (dat haalde ik die maand niet, dus dat moest ik later oplossen)
- 250,- Voor een cursus die ik gevolgd heb
De lijst up to date houden
Het kan zo zijn dat sommige doelen niet voor dit jaar tellen, maar dat ze wel alvast in de lijst staan. Er staat dan ook bij voor welk jaartal het telt. Vorig jaar heb ik erg veel doelen behaald en hier ben ik heel blij mee. Hopelijk ga ik dit jaar ook weer flink wat doelen behalen én meer!
Ik ging deze maand weer redelijk lekker met sparen. Ik ben weer super gemotiveerd om mijn doelen, en nog meer dan dat, te behalen. En daarvan zal ik jullie weer op de hoogte houden. Mijn hoofddoel is nu; het geleende geld voor het kastje terugzetten. Wanneer dat gedaan is kijk ik verder wat ik ga doen.
Mijn streef spaarbedrag per maand is 750 euro in 2024. Dit zal ik de ene maand wel halen en de andere maand niet. Deze maand lukte dat dus eindelijk weer een keer! Later dit jaar zullen mijn inkomsten weer wat gaan stijgen. Dus ik verwacht dit bedrag dan weer gemakkelijker te kunnen behalen.
In the end hoop ik alle bovenstaande doelen te kunnen behalen, want er komt gedurende het jaar altijd wel extra geld naar me toe. Zo krijg ik weleens extra geld van mijn oma, of ik heb weer een paar volle zegelboekjes die ik inlever. En natuurlijk ook mijn verjaardagsgeld en geld dat ik tijdens de feestdagen krijg of win met de kraskalenders die ik altijd cadeau krijg. Ik ga ervoor om zoveel mogelijk te bereiken!
Leestip: Waarom kopen we zoveel?
Hoe gaat het met jouw spaardoelen van 2024? Op welk doel ga jij je nu focussen?
![]()

Wij focussen ons op het extra aflossen van onze hypotheek. Wanneer we ieder jaar 6000 extra aflossen, zijn we over 10 jaar hypotheekvrij ipv over 23 jaar. We wonen hier nu 7 jaar. Over 10 jaar gaat mijn partner met pensioen. Zijn inkomen dan zal aanzienlijk minder zijn dan het inkomen nu. Het bedrag wat we nu maandelijks betalen voor onze hypotheek, zullen we over 10 jaar minder ontvangen aan inkomen. Dus een simpele rekensom leerde ons dat we onze hypotheek versneld gaan aflossen.
Dit gaat wel ten koste van een aantal andere spaardoelen die ik in mijn hoofd had. Maar dit is haalbaar, daarnaast kunnen we de dingen blijven doen die we graag willen. En dit geeft ons rust te weten dat we het over 10 jaar ook nog prima hebben samen. En geen schuld is altijd beter dan een schuld vinden wij.
Begrijpelijk dat jullie deze keuze gemaakt hebben! Jammer dat het ten koste gaat van andere spaardoelen. Welke doelen komen hierdoor in de koelkast te staan?
Wel heel fijn dat jullie de dingen kunnen blijven doen die jullie graag willen doen 🙂 Wat dat laatste betreft; zeker mee eens!
Verre, dus dure, reizen. Dus het valt gelukkig mee hoor wat doelen betreft haha. Het huis is klaar, af en toe borrelt er nog wel een ideetje of we nog iets groots willen gaan aanpakken, maar we zijn super tevreden zoals het nu is en ook dankbaar dat we alles zo snel hebben kunnen realiseren. We kunnen nog gewoon op vakantie ieder jaar, en ook wel 2 x, maar dan zijn mijn vakantiedagen toch echt wel op. En daar baal ik wel van, maar ik heb een super leuke baan waarin ik maar 18 uur hoef te werken dus alle tijd voor onszelf en dat maakt ook heel veel weer goed!
O dat klinkt inderdaad niet als heel vreselijk! Jullie hebben dingen wel echt goed voor elkaar, lekker hoor! Ja wel jammer dat de vakantiedagen zo snel op gaan, maar gelukkig heb je leuk werk. Dat scheelt een hoop.
Dankjewel. Het voelt soms nog niet zo hoor, maar dan kijken we even om ons heen en beseffen we hoeveel geluk we eigenlijk hebben samen. Nee, we mogen niet klagen idd.
Altijd goed even zo’n besef-momentje!