
Wat ga je doen na je pensioen?
Wat ga je doen na je pensioen? We praten vaak over vroeger met pensioen gaan. Maar wat willen we dan eigenlijk gaan doen.
Wat ga je doen na je pensioen?
Wat ga je doen na je pensioen? Veel mensen praten vaak over vroeger met pensioen gaan. Die willen niet doorwerken tot hun 70e. Of welke leeftijd het dan ook gaat worden. Maar het liefst al met hun 55e of 60e met vervroegd pensioen.
Maar wat wil je eigenlijk gaan doen na je pensioen, heb je daar weleens over nagedacht? We zitten nu natuurlijk grotendeels thuis. Sommigen werken nog wel, anderen hebben nu juist weer geen werk. En dan moet je jezelf zien te vermaken. Thuis. Voor velen is dit geen probleem, maar voor anderen wel. Want wat moeten ze in hemelsnaam doen thuis? Alle vertrekken in huis zijn nu inmiddels wel opgeruimd en schoongemaakt toch?
Anderen komen juist tijd tekort omdat ze hun kinderen nu les moeten geven. En daarnaast de huishoudelijke taken én werken. Tja waar haal je dan de tijd vandaan? Of je hebt mensen zoals ik, die gewoon werken en hun boodschappen halen en waarvoor afgezien van het rekening houden met de regels verder niet zoveel veranderd.
Maar dit is dan wellicht wel een goed moment om erover na te denken wat je nou eigenlijk precies wil gaan doen na je pensioen? Wil je (deels) in het buitenland gaan wonen, of bijvoorbeeld vrijwilligerswerk doen, of wil je extra vaak je vrienden bezoeken en leuke dingen doen. Er zijn tal van mogelijkheden. Misschien wil je wel meer tijd aan je hobby gaan besteden.
Afgezien van dat nu alles dicht is en we praktisch niks mogen, is het leven voor mij nog redelijk hetzelfde gebleven. Want ik werk nog steeds gewoon. Dus ik heb niet alle tijd om van allerlei klusjes te doen die je normaal gesproken uitstelt. Want ik ben in de ochtend gewoon de post aan het voorbereiden, daarna eigenlijk altijd wel bezig voor mijn 2 blogs en ik probeer ook nog wat tijd vrij te maken om te lezen. O ja, en natuurlijk nog de boodschappen halen.
Maar ik heb er wel al vaker over nagedacht wat ik zou willen doen. Ik wil mij vooral lekker bezig houden met mijn hobby’s en daarnaast het liefst ook (deels) in het buitenland wonen. Dat is tenminste hoe ik er nu op dit moment over denk.
Wat ga jij doen na je (vervroegde) pensioen?
Ik ben niet bang om te vervelen – als het ooit zo ver is. Ik heb wel het plan om niet van 5 dagen werken naar 0 te gaan. Ik zou graag over een paar jaar terug gaan naar 4 dagen, en dan op de langere termijn misschien 3 dagen.
Klinkt lekker om je werk langzaam aan af te bouwen. Dan is het welbekende gat na je pensioen ook niet zo groot
Ik werk nu “nog maar” 3 dagen. Het gat van 5 naar 0 zal voor mij, als ik hier mag blijven werken, dus niet heel groot zijn. Wat we gaan doen na ons pensioen…geen idee. Ik hoop dan dat we beiden nog vitaal zijn om te kunnen fietsen, wandelen en op reis te kunnen gaan. Mochten we binnen nu en 20 jaar toch een huis in het buitenland kunnen kopen, dan hoop ik dat we daar dan ook vaak van kunnen genieten. Voor de rest zou ik het niet weten…
Lekker dat je nu nog maar 3 dagen werkt, dan heb je al meer dan de helft van de week om je tijd te besteden zoals je zelf wilt. Klinkt als mooie plannen! Ik hoop het ook voor jullie, dat is toch het mooiste als je van je oude dag nog (samen) kunt genieten en leuke dingen doen!
Ik wil volgend (school)jaar minder gaan werken. Ik ben van plan om wel vijf dagen te blijven werken, maar mijn werkdag met een uur in te korten zodat ik wat meer tijd heb om na het werken ook nog te sporten en andere dingen te doen waar ik nu vaak niet aan toe kom. Nu gaat dat allemaal in rap tempo; ik kom thuis, pak mijn sporttas en vlieg de deur weer uit. Terug van de sportschool snel kop thee drinken en dan het eten maken (als het mijn beurt is). Het lijkt me heerlijk om dit op een wat rustiger manier te doen en dan ook nog wat tijd over te houden om een boek of de krant te lezen én het eten te maken of (als het dus niet mijn beurt is) nog even wat anders te doen, een blogje schrijven bijvoorbeeld. Maar helemaal stoppen met werken denk ik voorlopig nog niet aan, daarvoor vind ik mijn werk te leuk!
Dat klinkt ook als een goed plan! Een uurtje extra per dag kan je idd veel nieuwe mogelijkheden geven voor dingen waar je nu niet of nauwelijks aan toe komt! Fijn dat je het zo naar je zin hebt op je werk! Er zijn genoeg mensen om mij heen (in mijn omgeving) waarvan ik anders hoor helaas.
[…] Leestip: Wat ga je doen na je pensioen? […]
[…] Leestip: Wat ga je doen na je pensioen? […]