
Jouw financiële doel
Wat is jouw financiële doel, is mijn vraag van vandaag aan jullie. Dat zal ik in dit artikel verder uitleggen.
Jouw financiële doel
Op mijn blog praat ik vaak over mijn doelen, maar ik ben ook benieuwd naar wat jouw financiële doel is. En daarom is dat het onderwerp van mijn artikel van vandaag. Ik hoop hierdoor weer mooie verhalen te lezen van jullie.
Leestip: Mijn inkomstenbronnen!
Om te beginnen zal ik mijn vraag verduidelijken. Waar ik benieuwd naar ben is eigenlijk wat jouw financiële hoofddoel is in je leven. Wat wil je bereiken in jouw leven op financieel gebied? Voor mezelf heb ik dat plaatje ook wel duidelijk in mijn hoofd. Maar ik ben benieuwd in hoeverre dat overeen komt met jullie plaatje.
Wat mijn financiële hoofddoel is, is namelijk dat ik niet tot mijn 71e of wat voor leeftijd het dan ook mag worden móét werken. Als je iets doet wat je leuk vind, is dat natuurlijk geen enkel probleem, mits je het lichamelijk dan nog kunt. Maar 71 is wel echt een leeftijd waarop het gemakkelijk zo kan zijn, dat je de dingen die je leuk vind niet meer zo gemakkelijk kunt. Stel je werkt in de zorg en vindt dat geweldig, dan heb je kans dat dat op je 71e niet meer zo gemakkelijk gaat omdat het een zware baan is.
Maar stel je hebt je eigen webshop, dan kun je wellicht nog wel heel gemakkelijk dingen inpakken, wegbrengen en versturen. Het ligt er maar net aan waar jouw passie ligt. Ook schrijven, zoals in mijn geval zal waarschijnlijk nog prima te doen zijn op die leeftijd. Maar bijvoorbeeld werken bij de post, zoals ik er nu naast doe, dat zou voor mij op die leeftijd zéker niet meer haalbaar zijn. Daarom wil ik op die leeftijd niet meer móéten werken, maar gewoon alleen nog doen wat ik écht leuk vind.
Daarbij zou het lekker zijn als ik ruim voor die tijd al goed rond kan komen én goed kan sparen van al mijn online inkomsten bij elkaar. Dat is voor mij een eerste stap waar ik nu heel hard voor aan het werk ben. Onlangs startte ik mijn derde blog Reis met mij mee, waarop ik de komende tijd meer ga schrijven over reizen en uitjes en waarop ik ook reviews geef, van bijvoorbeeld een musical, ander uitje, hotel of restaurant. Tips voor uitjes, restaurants of hotels zijn natuurlijk altijd welkom. Dan kijk ik of ik daar iets mee kan.
Graag wil ik van jullie weten; wat is jouw persoonlijke financiële doel? Wil je met vervroegd pensioen? Wil je financieel onafhankelijk worden? Of je simpelweg gewoon nooit meer zorgen hoeven maken over geld? Of nog heel iets anders? Deel het in de reacties! Of! Als je je doel al behaald hebt, hoe heb je dit gedaan?
Leestip: Je kunt bol.com bonnen ontvangen!
Wat is jouw financiële doel? Als je dit al behaald hebt, hoe heb je dit dan gedaan?
Mijn financiële doel is uitkomen met inkomen. De buffer is eigenlijk hoog genoeg. Wel komend jaarongeveer 1000 ingepland te sparen voor extra buffer. Maar kan zomaar zijn dat het uitgegeven gaat worden aan iets wat nodig is. Zonder dat we dan terug uit boeren qua buffer. De buffer is om kosten betalen na ons overlijden.
Ik kan goed begrijpen dat je niet tot je 71e bij de post wil/kunt blijven. Wij zijn heel blij dat we het redden met minder dan het minimum. Waarbij ik wel de vrijheid heb om niet meer te werken. En samen kunnen genieten van man’s oude dag. De jonge jaren zijn om te sparen, zodat dat later niet meer zo nodig hoeft.
Ook een mooi doel. En zeker handig om geld achter de hand te houden om kosten na het overlijden te kunnen betalen. Goed dat jullie dat geregeld hebben voor de nabestaanden.
Heerlijk om die vrijheid te hebben! Hier probeer ik ook de maandlasten bewust laag te houden, zodat er weinig nodig is om van te kunnen leven. Mooi gezegd van de jonge jaren om te sparen!
Mijn doel is om zoveel mogelijk passief inkomen te genereren zodat ik vooral kan doen wat ik leuk vind 🙂 ik wil wel blijven werken, maar dan in de vorm van een eigen onderneming (momenteel werk ik nog in loondienst). Ik ben nu aan het sparen om minder te kunnen werken en tijd vrij te maken voor opzetten van mijn eigen bedrijf. Als ik aan passief inkomen denk dan denk ik aan dividend, rente, winst op beleggingen, e-books en cursussen verkopen. Uiteraard is dit in eerste instantie niet direct passief, maar als het eenmaal staat wel 🙂
Leuk om te lezen hoe je het voor elkaar wilt krijgen met je passieve inkomen, ik ben mij hier ook in aan het verdiepen inderdaad ook door middel van e-books en cursussen. Maar ik heb nog geen concrete plannen klaar staan. Daar heb ik pas tijd voor als mijn contract bij de post afgelopen is.
[…] Leestip: Jouw financiële doel! […]
[…] Leestip: Jouw financiële doel! […]